+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Złote Szkoły NBP warsztaty

09.03.2022

W dniach od 28.02-03.03.2022 ambasadorzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów \"Ekonomika\" oraz uczniów klas 8 Szkoły Podstawowej nr 2 Oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Jaśle. Podczas spotkań uczniowie mogli zdobyć wiedzę dotyczącą Narodowego Banku Polskiego jako banku emisyjnego, cech banknotów i monet, jak sprawdzić autentyczność polskich znaków pieniężnych. Ambasadorzy podzielili się z kolegami wiadomościami, które na feriach zdobyli od nauczycieli naszej szkoły w ramach innowacji pedagogicznej -kurs \"Kasjera złotowo walutowego\". Warto zaznaczyć że młodzież przybyła na spotkanie z przeświadczeniem, że znak wodny to jedyne zabezpieczenie polskich banknotów. W trakcie warsztatów uczniowie przy pomocy testerów banknotów wyposażonych w światło UV i podczerwień mogli sami doświadczyć jak wiele nowoczesnych zabezpieczeń znajduje się na polskich banknotach. Młodzież miała możliwość zapoznać się z cechami monet, zobaczyć monety kolekcjonerskie oraz monety obiegowe ze stopu Nordic Gold.
Z filmów edukacyjnych udostępnionych przez NBP dowiedzieli się jak postępować z uszkodzonym i fałszywym banknotem. Warsztaty zostały przeprowadzone przez opiekunów II edycji Złotych Szkół NBP oraz ambasadorów - uczniów naszej Szkoły. 

← Wróć do aktualności