Złote Szkoły NBP
14.05.2021
Nasza szkoła ubiega się o tytuł Złotej Szkoły NBP w ramach ogólnopolskiego program popularyzującego wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania.
W ramach programu zostały przeprowadzone
- Lekcje z ekonomią, podczas których poruszono takie zagadnienia jak: Prawo Engla, kurs walutowy, deficyt, pieniądz reklamacja, gwarancja rękojmia, konsument, oszczędzanie, inwestowanie, inflacja, https://ekonomik.org.pl/files/zlote-szkoly-nbp-lekcja-z-ekspertami.pdf
- lekcja z ekspertami – w ramach tego działania udział wzięli zaproszeni eksperci: A. Nostek - menadżer ds. sprzedaży klienta detalicznego Banku Pekao s.a., P. Klimek – Powiatowy Rzecznik Praw konsumenta, M. Miśkiewicz- koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziałach ZUS w Jaśle, K. Konopka - Naczelnik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych ZUS w Jaśle, M. Sędziński - manager ubezpieczeniowy działający w regionie Polski południowej Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a także nauczyciele naszej szkoły
- debata szkolna, w której uczestniczyły klasy 2 Pra i 2 Gf, a temat przewodni brzmiał „Czy regularne oszczędzanie małych kwot pieniężnych ma sens\"
Galeria zdjęć wykonanych podczas realizacji projektu
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 czerwca 2021, o tytuł złotej szkoły ubiega się 394 szkoły z całej Polski.
Koordynatorem projektu w Naszej Szkole jest mgr Anna Wojnarowicz – Stusowska, nauczyciele uczestniczący w programie: mgr Wincenty Skwarek, mgr Joanna Radoń, mgr Elżbieta Haduch, Barbara Zając – Łącka, mgr Joanna Hendzel