+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Złote Szkoły NBP

14.05.2021

Nasza szkoła ubiega się o tytuł Złotej Szkoły NBP w ramach ogólnopolskiego program popularyzującego wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje nauczycieli i uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania.

W ramach programu zostały przeprowadzone

  • lekcja z ekspertami – w ramach tego działania udział wzięli zaproszeni eksperci: A. Nostek - menadżer ds. sprzedaży klienta detalicznego Banku Pekao s.a., P. Klimek – Powiatowy Rzecznik Praw konsumenta, M. Miśkiewicz- koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziałach ZUS w Jaśle, K. Konopka - Naczelnik Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych ZUS w Jaśle, M. Sędziński - manager ubezpieczeniowy działający w regionie Polski południowej Towarzystwa Ubezpieczeniowego,  a także nauczyciele naszej szkoły 
  • debata szkolna, w której uczestniczyły klasy 2 Pra i 2 Gf,  a temat przewodni brzmiał „Czy regularne oszczędzanie małych kwot pieniężnych ma sens\"

Galeria zdjęć wykonanych podczas realizacji projektu

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 czerwca 2021, o tytuł złotej szkoły ubiega się  394 szkoły z całej Polski.

Koordynatorem projektu w Naszej Szkole jest mgr Anna Wojnarowicz – Stusowska, nauczyciele uczestniczący w programie: mgr Wincenty Skwarek, mgr Joanna Radoń, mgr Elżbieta Haduch, Barbara Zając – Łącka, mgr Joanna Hendzel 

← Wróć do aktualności