Zlot młodzieży w Miejscu Piastowym
19.06.2012
16 i 17 czerwca 2012 r. odbył się w Miejscu Piastowym zlot młodych ludzi z różnych regionów Polski. Przyjechało ok. 500 osób, które z zapałem włączyły się w program spotkania. Z naszej Szkoły uczestniczyło 16 uczniów wraz z opiekunami – s. Dianą Jonczyk i s. Joanną Krupa.
Mocne, przekonywujące świadectwo Adama Woronowicza – aktora grającego postać ks. J. Popiełuszki; trafne, dobitne spostrzeżenia ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego; Krzysztofa Zielskiego – byłego bioenergoterapeuty; podniosła i piękna w swojej prostocie liturgia Eucharystii; rozpalająca serca animacja En Gendi i Armii Dzieci oraz uwielbianie Pana wraz z Siewcami Lednicy – to treści dni MSM. Zostało ono zorganizowane z racji obchodów Stulecia śmierci Założyciela Michalickich Zgromadzeń bł. Bronisława Markiewicza, teoretyka i niezrównanego praktyka w dziele wychowania młodzieży. MSM odbyło się w Miejscu Piastowym, w którym błogosławiony ks. Markiewicz był proboszczem przez około 20 lat.
Młodzi ludzie dzielili się swoimi wrażeniami i zaznaczali jak ważne jest dla nich umacnianie swojej wiary i opieranie się w życiu na wartościach chrześcijańskich, nawet jeśli te bywają ostatnio bardzo wyszydzane przez świat. Szczególnie ciekawym świadectwem podzieliła się z Ilona Kowalska, uczennica naszej szkoły z klasy 2ht. Wskazała na wielką wartość życia i bliskiej przyjaźni z Jezusem.
Ponadto dwie osoby z naszej grupy udzieliło wywiadu do radia Fara i telewizji Rzeszów, a także uczestniczyło wieczorem w Oratorium muzycznym, poświęconym bł. Bronisławowi Markiewiczowi, pt. \"Bóg ponad wszystko\". Młodzież z entuzjazmem uczestniczyła w tym spotkaniu i czeka na następne.