Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
25.06.2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 odbyło się w Ekonomiku w dniu 19 czerwca 2019 roku.
O godzinie 8:00 została odprawiona Msza Św. w Kościele św. Stanisława, a następnie przejście do auli szkolnej.
Najpierw miała miejsce niecodzienna uroczystość pożegnanie pracowników Ekonomika, którzy kończą pracę w naszej Szkole:
-
Pani Krystyna Dubiel – sekretarz Szkoły – przepracowała w Szkole 45 lat,
-
Pan Wojciech Krokowski – długoletni nauczyciel Ekonomika,
„Krysiu, Wojtku!
Przeżyliśmy w pracy takie chwile, które długo w pamięci pozostaną. Są takie osoby, które poznane, zawsze już będą pamiętane!
Dziękujemy za wszystkie lata pracy z Wami!
Za Waszą pracowitość, wytrwałość, cierpliwość, wkład i zaangażowanie włożone w codzienne funkcjonowanie Ekonomika. Każdego dnia będziemy miło Was wspominać.
Życzymy Wam, aby ten czas okazał się idealnym momentem na zwolnienie tempa życia,odpoczynek, relaks przy filiżance kawy i dobrej książce. Byście w pełnym zdrowiu mogli korzystać z piękna świata, a w tych wolnych chwilach podróżować i byście mieli czas na to, na co brakowało go w czasie pracy.
Życzymy Wam także, by nie brakowało Wam czasu, chęci i ochoty na wykorzystanie tego etapu na spędzenie jak najwięcej czasu z bliskimi, z rodziną czy z przyjaciółmi, by móc pokazać im jak wiele dla Was znaczą.”
-
Siostra Ewelina Kotwica – pracowała u nas tylko 1 rok,
-
Ksiądz Łukasz Ślusarczyk – też pracował u nas tylko rok.
„Siostro Ewelino, Księże Łukaszu!
Dziękujemy Wam serdecznie za owocną pracę w naszej Szkole, zaangażowanie, za wszelkie starania w dążeniu do wspólnego dobra Ekonomika. Życzymy Wam także, aby nowe miejsce pracy dawało Wam jeszcze więcej satysfakcji, byście każdy dzień zaczynali z uśmiechem. Szczęść Boże!”
W imieniu społeczności szkolnej podziękowania na ręce pracowników kończących pracę w Ekonomiku złożył Robert Niemiec – dyrektor Szkoły wraz z uczennicami klasy 3F, natomiast w imieniu Rodziców dziękował Dominik Wróbel – przewodniczący Rady Rodziców.
Następnie Dyrektor Szkoły Pan Robert Niemiec gratulował najlepszym uczniom osiągniętych przez nich sukcesów: bardzo dobrych wyników w nauce, wzorowej frekwencji i zachowania oraz udziału i zajęciu zaszczytnych miejsc w olimpiadach, turniejach i konkursach, wręczał im świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe.
Również Zarząd Stowarzyszenia Oświatowo-Edukacyjnego Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle przyznał nagrody dla najlepszych uczniów:
w dziedzinie przedmiotów zawodowych nagrodę otrzymały: Paulina Bunar, Weronika Solarz, Justyna Mikoś, Dominika Witusik (3F) – średnia 5,5
natomiast w dziedzinie przedmiotów ogólnokształcących przyrodniczych nagrodę otrzymali: Maciej Ochwat, Szymon Kolanko, Szymon Zabawa (1i) – średnia 5,25.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe, które wręczył Pan dr Dominik Wróbel prezes Stowarzyszenia i jednocześnie prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie - Szkoły partnerskiej Ekonomika.
Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna przygotowana pod opieką mgr Ireny Konop:
Dzisiejszą uroczystość prowadzili: Aleksandra Cieślik i Łukasz Szerląg (3F).
Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, odbierali świadectwa promocyjne do następnej klasy, dziękowali swoim nauczycielom za trud włożony w nauczanie oraz wychowanie i rozpoczęły się długo oczekiwane przez wszystkich wakacje.
Życzymy wszystkim uczniom Ekonomika bezpiecznego i radosnego odpoczynku, miłego spędzania wolnego czasu w gronie kolegów, przyjaciół, rodziny, aby znów pierwszego września z dużym zapasem sił przystąpić do solidnej pracy w nowym roku szkolnym.