Zakończenie roku szkolnego 2012/2013
01.07.2013
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013 odbyło się w Ekonomiku w dniu 28 czerwca 2013 roku.
O godzinie 8:15 została odprawiona Msza Św. w Kościele św. Stanisława, a następnie przejście do auli szkolnej.
Najpierw Dyrektor Szkoły Pan Robert Niemiec podziękował za wieloletnią współpracę nauczycielom, którzy od przyszłego roku szkolnego nie będą już prowadzić zajęć dydaktycznych w Ekonomiku. Są to siostry zakonne: s. Diana Jonczyk i s. Fides Modlińska oraz mgr Andrzej Śliż.
Następnie gratulował najlepszym uczniom Szkoły osiągniętych przez nich sukcesów: bardzo dobrych wyników w nauce, wzorowej frekwencji i zachowania oraz udziału i zajęciu zaszczytnych miejsc w olimpiadach, turniejach i konkursach, wręczał im świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe.
Również Zarząd Stowarzyszenia Oświatowo-Edukacyjnego Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle przyznał nagrody dla najlepszych uczniów:
- w Technikum w dziedzinie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych nagrodę otrzymały: Monika Białoń i Paulina Gotfryd-Ziobro (3f2) oraz Gabriela Gorczyca (3f1) – średnia ocen 5,0 z przedmiotów ogólnokształcących i 5,25 z bloku przedmiotów zawodowych,
- w LO w dziedzinie przedmiotów ogólnokształcących przyrodniczych nagrodę otrzymał Przemysław Gąsior (2am) – średnia ocen 5,25 z fizyki, chemii, biologii i geografii.
Wyróżnieni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe.
Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna którą przygotowali uczniowie:
Magda Kopacz, Anna Żyrek, Ula Janiga, Gosia Kwiatkowska, Angelika Jarecka, Angelika Kosiba, Konrad Piątkiewicz, Maciej Dubiel, Sławek Bylinowski, Przemek Kopera, Adam Konieczny, Paweł Setlak, Szymon Grzesiak, Kamil Bonar, Klaudia Ciureja, Patrycja Piotrowska, Aleksandra Czarny, Kamil Bućko, Priscilla Prokesz;
pod kierunkiem mgr Anny Tyrpak, dekoracja mgr Daniel Żuchowicz.
Poczet sztandarowy: Piotr Urban, Edyta Trzeciak, Gosia Kotlinowska, Asia Moskal;
Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, odbierali świadectwa promocyjne do następnej klasy, dziękowali swoim nauczycielom za trud włożony w nauczanie oraz wychowanie i rozpoczęły się długo oczekiwane przez wszystkich wakacje.
Także tegoroczni maturzyści otrzymali dzisiaj wyniki egzaminów maturalnych. Miło nam poinformować, że kolejny raz są to wspaniałe wyniki, znacznie wyższe, niż średnia krajowa, czy województwa.
Życzymy wszystkim uczniom Ekonomika bezpiecznego i radosnego odpoczynku, miłego spędzania wolnego czasu w gronie kolegów, przyjaciół, rodziny, aby znów pierwszego września z dużym zapasem sił przystąpić do solidnej pracy w nowym roku szkolnym.