+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Zakończenie rekolekcji

24.03.2010

Tematem przewodnim tegorocznych rekolekcji było hasło:  „Jezus moim przyjacielem”.

Zarówno podczas nauk rekolekcyjnych, Drogi krzyżowej, jak i Mszy Świętej ksiądz rekolekcjonista wskazywał młodzieży i Gronu Pedagogicznemu, jak szukać Jezusa, odnajdywać Go, kroczyć za Nim – zostać Jego przyjacielem.

Kulminacyjnym punktem Rekolekcji była Msza Święta sprawowana przez księdza rekolekcjonistę i księdza Wiesława Lisowicza.

Lektorzy i młodzież sprawowali posługę liturgiczną oraz nieśli dary ofiarne:

  • Zapaloną świecę, która wyraża wdzięczność za dar rekolekcjonisty oraz promień światła wlany w nasze serca podczas tych świętych dni rekolekcyjnych,
  • Jałmużnę, która była zbierana podczas wielkiego postu i jest wyrazem wyrzeczenia się na rzecz najuboższych,
  • Wodę i wino, które wyrażają wdzięczność za dar Słowa Bożego i Eucharystii,
  • Biały Chleb, który wyraża wdzięczność za pokarm naszego życia, poprzez który wchodzimy
    w komunię z Tym, który wydaje się z a każdego z nas, abyśmy nieustannie karmili się Chlebem Miłości.

Wspaniałą oprawę muzyczną przygotował chór szkolny złożony z  68 osób – gitary, bębny, tamburyn oraz śpiew.

Opiekę nad organizacją rekolekcji sprawowały:  s. Diana i s. Joanna

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia rekolekcji, a szczególnie dla księdza rekolekcjonisty – Tomasza Wilisowskiego, który w tak prosty i
przystępny dla każdego sposób wskazywał jak być przyjacielem Jezusa każdego dnia.

Życzymy księdzu wytrwałości oraz wiele zdrowia i sił w pracy na Niwie Pańskiej. Szczęść Boże!

Galeria: Zakończenie rekolekcji

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności