Żakinada
28.06.2012
Święto Żaków odbyło się w tym roku 22 czerwca. Pomimo ponurej i deszczowej pogody, uczniowie naszej Szkoły przebrani w kolorowe stroje wyruszyli z dziedzińca I LO w kierunku jasielskiego Rynku, by z rąk burmistrza miasta i starosty jasielskiego odebrać klucze do bram miasta. Tam też odbył się konkurs na najlepszy strój oraz przegląd prezentacji artystycznych poszczególnych szkół.
Nas reprezentowali:
- Krzysztof Pawlak, Arkadiusz Zbylut, Tomasz Goleń, Mateusz Furmanek, Mateusz Skok i Maciej Kędzior - przedstawili skecz pt. „Siedem cudów świata”.
- Natomiast Justyna Banach wraz z kolegą Tomaszem zaprezentowali dwa układy taneczne.
Nasze prezentacje wszystkim bardzo się podobały, nagrodzone zostały brawami.
Wszystkim, którzy wzięli udział w kolorowym korowodzie i prezentacji artystycznej naszej Szkoły serdecznie dziękujemy!
Szczególne podziękowania za opiekę w czasie trwania Żakinady kierujemy do mgr Elżbiety Kalisz-Niemiec.
Opiekę nad młodzieżą pełniła opiekunka Samorządu Uczniowskiego mgr Monika Jurkowska-Nocek.