+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

XXIV OWE - etap szkolny

15.12.2010

 

W dniu 15 grudnia 2010 r. odbył się w naszej Szkole I etap XXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Wzięło w nim udział 9 uczniów Ekonomika.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 r.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

W skali całego kraju do zawodów zgłoszonych zostało 12441 uczniów z 724 szkół.

Hasło przewodnie bieżącej edycji to „Człowiek w świecie pieniądza”.

Na etapie szkolnym uczestnicy mają do rozwiązania:

  • pytanie opisowe o charakterze ogólnym – max. 25 pkt.
  • zdanie z podstaw ekonomii – max. 15 pkt.
  • 30 pytań testowych jednokrotnego wyboru (po 2 pkt. za każde) – max. 60 pkt.

Czas trwania części pisemnej wynosi 120 minut.

Do zawodów II stopnia kwalifikowanych jest 10% liczby uczestników biorących udział w zawodach I stopnia w danym okręgu, którzy uzyskali największą liczbę punktów, przy czym nie więcej niż 120 uczestników.

Opiekunem uczniów jest mgr Joanna Czajkowicz.

Życzymy naszym uczniom powodzenia na dalszych etapach Olimpiady!

Galeria: OWE 2010

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności