XV edycja Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej
03.04.2024
W dniach 18-20.03.2024 r. odwiedziliśmy Bydgoszcz, gdzie odbył się finał Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej do którego zakwalifikowało się 36 uczniów z całej Polski w tym nasz uczeń z klasy 2t – Piotr Ciekielski.
Wyjazd upłynął pod znakiem wielu atrakcji. Dzień pierwszy rozpoczął się od zmagań w ramach części pisemnej etapu centralnego. Po części pisemnej uczestnicy udali się na zwiedzanie miasta z przewodnikiem z organizacji BYLOT, a następnie do Muzeum Mydła i Brudu. Podczas obiadu w Hotelu City zostały podane wyniki wyłaniające uczestników zakwalifikowanych do części praktycznej olimpiady.
W ramach atrakcji przed Hotelem City odbył się pokaz pt. „Dziedzictwa kulturowe”. Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej odbywa się pod patronatem: Ministerstwa Sportu i Turystyki, Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Polskiej Organizacji Turystycznej, natomiast głównym organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.