+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

XII Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa w WSPiA

21.10.2025

17 października 2025 r. w kampusie WSPiA odbyło się XII Podkarpackie Młodzieżowe Święto
Bezpieczeństwa – jedno z największych w regionie wydarzeń edukacyjnych i promocyjnych
poświęconych szeroko rozumianemu bezpieczeństwu publicznemu. Wzięło w nim udział
blisko 2500 młodych ludzi - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz
studentów , a także ponad 30 służb i formacji mundurowych.

Święto tradycyjnie objęte zostało Honorowym Patronatem Wicepremiera, Ministra Obrony
Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
Marcina Kierwińskiego, Ministra Edukacji Barbary Nowackiej oraz Wojewody Podkarpackiego
Teresy Kubas-Hul.

Podczas uroczystości Laureatom IX Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie
wręczone zostały nagrody:
II miejsce: Laura Iossa
III miejsce : Ewelina Kurzawa
IV miejsce : Karol Chmielewski
V miejsce: Kinga Czekańska
VI miejsce : Wiktor Woliński
VIII miejsce : Jakub Kmiecik

O przyznanych miejscach w pierwszej kolejności decydował łączy wynik II etapu, następnie
wynik I etapu, w ostatniej kolejności czas rozwiązania 1 części II etapu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

← Wróć do aktualności