Wycieczka IIo do Krakowa
05.06.2012
Klasa IIo, kontynuując innowację pedagogiczną z biologii, 28 maja odwiedziła, sprawujący nad Ekonomikiem patronat naukowy, Instytut Botaniki im. W. Szafera Polskiej Akademii Nauk w Krakowie. Młodzież, pod opieką mgr Agaty Gierut, mgr Magdaleny Piekarz i dra Dominika Wróbla, uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych Instytutu. W sali ekspozycyjnej Muzeum Przyrodniczego, działającego przy IB PAN, nasi uczniowie wysłuchali wykładu o historii krajobrazów i roślinności Polski w przeciągu ostatnich 200 mln lat, a następnie zapoznali się ze strukturą organizacyjna największego polskiego Herbarium, metodami przechowywania oraz konserwowania zbiorów zielnikowych. Kolejnym punktem było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UJ, którego niewielką próbkę prezentują załączone zdjęcia.
dr Dominik Wróbel