Wystawa - Żydzi w Jaśle
17.01.2012
W dniu dzisiejszym tj. 17 stycznia 2012 r. młodzież naszej Szkoły brała udział w otwarciu wystawy pt.: \"Obecność społeczności żydowskiej w historii Jasła\". Wystawa jest włączona do obchodów 15. Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Główne uroczystości odbywają się w Rzeszowie.
Organizatorami wystawy są: JDK Jasło, Muzeum w Jaśle i Zespół Szkół nr 4 w Jaśle. Tablice informacyjne zostały opracowane w trzech językach: po polsku, angielsku i hebrajsku przez dr. Dominika Wróbla. Tablice zostały sfinansowane przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce i Stowarzyszenie Oświatowo-Ekukacyjne działające przy naszej Szkole. Była to forma upamiętnienia obecności diaspory żydowskiej w naszym mieście. W minionych latach nasza Szkoła uczestniczyła w programie \"Ocalić od zapomnienia\", którego celem było przypominanie naszej współnej wielonarodowościowej historii i dziedzictwa kulturowego.
Wystawę można obejrzeć w dniach 17-22.01.2012 r. w holu jasielskiego JDK.