+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Wystawa - Żydzi w Jaśle

17.01.2012

W dniu dzisiejszym tj. 17 stycznia 2012 r. młodzież naszej Szkoły brała udział w otwarciu wystawy pt.: \"Obecność społeczności żydowskiej w historii Jasła\". Wystawa jest włączona do obchodów 15. Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Główne uroczystości odbywają się w Rzeszowie.

Organizatorami wystawy są: JDK Jasło, Muzeum w Jaśle i Zespół Szkół nr 4 w Jaśle. Tablice informacyjne zostały opracowane w trzech językach: po polsku, angielsku i hebrajsku przez dr. Dominika Wróbla. Tablice zostały sfinansowane przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego w Polsce i  Stowarzyszenie Oświatowo-Ekukacyjne działające przy naszej Szkole. Była to forma upamiętnienia obecności diaspory żydowskiej w naszym mieście. W minionych latach nasza Szkoła uczestniczyła w programie \"Ocalić od zapomnienia\", którego celem było przypominanie naszej współnej wielonarodowościowej historii i dziedzictwa kulturowego.

Wystawę można obejrzeć w dniach 17-22.01.2012 r. w holu jasielskiego JDK.

SO-E przy ZS4 Jasło

Galeria: Jude w Jaśle

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności