+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Wyniki Olimpiady z Prawa

01.02.2011

Jak już wcześniej informowaliśmy w dniu 12 stycznia 2011 roku 14. uczniów Ekonomika reprezentowało naszą Szkołę na okręgowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie.

Otrzymaliśmy wyniki tej Olimpiady i miło nam poinformować, że nasi uczestnicy dobrze poradzili sobie z zadaniami. 

Uczestnicy odpowiadali pisemnie na 50 pytań testowych i 6 pytań problemowych. Zasady oceniania były nastepujące: poprawna odpowiedź testowa - 1 pkt., błędna odpowiedź - 0 pkt., odpowiedź na każde pytanie problemowe w granicach od 0 do 5 punktów. Punkty uzyskane za rozwiązanie testu i z odpowiedzi na pytania problemowe były sumowane.

Do III stopnia Olimpiady (finału) przechodziło nie więcej niż 30 uczestników z najwyższymi wynikami, spośród tych osób, które uzyskały minimum 75% ogółu punktów możliwych do zdobycia w II stopniu Olimpiady.

W tym roku poziom Olimpiady był bardzo wysoki. Aby zakwalifikować się do etapu centralnego należało przekroczyć  wymagane minimum 60 punktów. Taki wynik osiągnęło jedynie 6 uczestników w skali całego kraju, a w finale bierze udział 30 zawodników. Pozostałych 24. finalistów uzyskało niższe rezultaty. Miejsce w finale dawało już 55,5 pkt.

Z naszej Szkoły najbliżej finału była Elżbieta Szatek z klasy 3f1, której zabrakło jedynie 3,5 pkt.

Wysoko uplasowali się również Małgorzata Wydro z klasy 4f1 (48,5 pkt) i Mateusz Owczarski z klasy 4f2 (47,5 pkt).

Opiekunem młodzieży jest mgr Urszula Budziak.

Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy sukcesów w następnym roku.

← Wróć do aktualności