Wycieczka przedmiotowa klasy 2h i 3h
14.12.2018
Dnia 07.12.2018 r. uczniowie kl. 2h i 3h uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Oddziału Narodowego Banku Polskiegow Rzeszowie, który jest jednym z 16 funkcjonujących Oddziałów Okręgowych w Polsce oraz jednym z 4 (Warszawa, Poznań i Katowice) pełniącym dodatkowo rolę ośrodka zasilającego pozostałe Oddziały Okręgowe w wartości pieniężne.
Uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat zadań i funkcji banku centralnego, organów NBP,znaków pieniężnych i ich przechowywaniu w skarbcu. Zobaczyli zabytkowe urządzenia do liczenia, a także banknoty i monety kolekcjonerskie,np. z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego. Uczestniczyli w projekcji filmu o Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie.
więcej o NBP http://www.nbp.pl/