+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Wycieczka klasy 2h do NBP

20.11.2013

 

18 listopada 2013 r. klasa 2h odbyła wycieczkę przedmiotową do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z działaniami, polityką pieniężną i funkcjami NBP.

Jedną z atrakcji była możliwość zobaczenia 12,5 kilogramowej sztabki czystego złota o wartości rynkowej ok.1,6 mln złotych oraz możliwość potrzymania w dłoni worka z gotówką w środku o wartości 2 mln złotych.

Uczniowie poznali również sposoby zabezpieczenia banknotów, dzięki którym są one praktycznie nie do podrobienia.

Po wizycie w NBP uczniowie udali się do galerii handlowej Millenium Hall, gdzie zapoznawali się z asortymentem handlowym, wyposażeniem poszczególnych sklepów.

Galeria: Wycieczka do NBP 2013

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności