Wycieczka klasy 2h do NBP
20.11.2013
18 listopada 2013 r. klasa 2h odbyła wycieczkę przedmiotową do Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z działaniami, polityką pieniężną i funkcjami NBP.
Jedną z atrakcji była możliwość zobaczenia 12,5 kilogramowej sztabki czystego złota o wartości rynkowej ok.1,6 mln złotych oraz możliwość potrzymania w dłoni worka z gotówką w środku o wartości 2 mln złotych.
Uczniowie poznali również sposoby zabezpieczenia banknotów, dzięki którym są one praktycznie nie do podrobienia.
Po wizycie w NBP uczniowie udali się do galerii handlowej Millenium Hall, gdzie zapoznawali się z asortymentem handlowym, wyposażeniem poszczególnych sklepów.