Wycieczka do Wrocławia z programu \"Poznaj Polskę\"
14.12.2021
Młodzież Technikum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Jaśle w ramach wycieczki z programu \"Poznaj Polskę\" zobaczyła, zwiedziła oraz mogła przyswoić nową wiedzę, a także zaobserwować doświadczenia, które były czystą teorią w książkach, a po wycieczce stały się praktyczną częścią edukacji. Piękny Wrocław pokazał swoje zimowe oblicze i uczniowie wręcz nie chcieli opuszczać muzeów. W Muzeum Pana Tadeusza mieli bardzo ciekawe lekcje historyczne oraz mogli zobaczyć rękopis „Pana Tadeusza”. Byli zaciekawieni zajęciami oraz eksponatami. Wyjątkowy w tym okresie zespół historycznego centrum, ponieważ urozmaicony Jarmarkiem Bożonarodzeniowym pokazał tradycje oraz ciekawą historię miasta. Kopuła Hali Stulecia zrobiła ogromne wrażenie, a Panorama Racławicka została określona przez młodzież jako najbardziej zachwycające miejsce we Wrocławiu. Fenomen malarstwa oraz historia przedstawiona na obrazie zapadła im mocno w serach. Główny gmach Muzeum Narodowego zachwycał samym swoim gabarytem, a eksponaty oraz ciekawe opowiadania przewodnika motywowały do aktywnego udziału w zwiedzaniu. Uczniowie byli wychwalani za wiedze jaką dzieli się w muzeum. Natomiast Hydropolis zapadł w pamięci jako nauka, którą wręcz można \"dotknąć\". Nauka przez obserwację i doświadczenia była bardzo interesująca dla uczestników wycieczki. Uczniowie zwiedzili jeszcze wiele innych miejsc m.in. Kościół św. Jana Chrzciciela, Afrykarium, Sky Tower, itp. Nie napotkaliśmy większych trudności związanych z realizacją wycieczki, wszystko przebiegło zgodnie z planem.
Mamy nadzieję, że wycieczka była tak imponująca, że uczestnicy będą ją wspominać jeszcze wiele lat. Zamieszczamy kilka zdjęć z wycieczki ponieważ mamy ich bardzo dużo...