+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Wycieczka do Warszawy w ramach programu \"Poznaj Polskę\"

11.11.2022

W dniach 24-25.10.2022r. uczniowie klas 4grt, 3r, 2r, 2ra wzięli udział w dwudniowej wycieczce   do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”. W ramach programu przyznawane są środki finansowe na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi.
Uczniowie jasielskiego Ekonomika w pierwszym dniu wycieczki mieli  okazję dowiedzieć  się jak funkcjonuje Sejm RP. Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik gdzie  każdy z uczestników mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie. 

Kolejnym niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki było zwiedzanie  PGE Narodowego, natomiast zwieńczeniem całego dnia był wyjazd na szczyt jednego z najwyższych budynków w Warszawie, Pałac Kultury i Nauki.

Drugi dzień wycieczki młodzież rozpoczęła od wizyty na cmentarzu wyznaniowym na Powązkach, gdzie spoczywają żołnierze powstań narodowych, znane i zasłużone osoby wybitni pisarze, poeci, uczeni, artyści, myśliciele, lekarze, prawnicy, politycy, sportowcy, duchowni.

Następnym  punktem było zwiedzanie Starego Miasta oraz Łazienek Królewskich wraz z Pomnikiem Fryderyka Chopina, przejazd Traktem Królewskim: m. in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem.

Zwieńczeniem wycieczki była  wizyta w ogrodzie świateł w Wilanowie. 

Galeria: Wycieczka do Warszawy w ramach programu \"Poznaj Polskę\"

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności