Wycieczka do Warszawy w ramach programu \"Poznaj Polskę\"
11.11.2022
W dniach 24-25.10.2022r. uczniowie klas 4grt, 3r, 2r, 2ra wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pt. „Poznaj Polskę”. W ramach programu przyznawane są środki finansowe na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi.
Uczniowie jasielskiego Ekonomika w pierwszym dniu wycieczki mieli okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje Sejm RP. Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik gdzie każdy z uczestników mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć jak działa na nas iluzja, jak pracują ludzkie stawy i kości, dlaczego pewne zjawiska mają miejsce w przyrodzie.
Kolejnym niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki było zwiedzanie PGE Narodowego, natomiast zwieńczeniem całego dnia był wyjazd na szczyt jednego z najwyższych budynków w Warszawie, Pałac Kultury i Nauki.
Drugi dzień wycieczki młodzież rozpoczęła od wizyty na cmentarzu wyznaniowym na Powązkach, gdzie spoczywają żołnierze powstań narodowych, znane i zasłużone osoby wybitni pisarze, poeci, uczeni, artyści, myśliciele, lekarze, prawnicy, politycy, sportowcy, duchowni.
Następnym punktem było zwiedzanie Starego Miasta oraz Łazienek Królewskich wraz z Pomnikiem Fryderyka Chopina, przejazd Traktem Królewskim: m. in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem.
Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w ogrodzie świateł w Wilanowie.