Wycieczka do sądu
28.06.2012
20 czerwca 2012 r. klasa 2 m wzięła udział w wycieczce przedmiotowej z wiedzy o społeczeństwie do Sądu Rejonowego w Jaśle. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z Prezesem Sądu Rejonowego sędzią Marianem Szmydem, który wygłosił wykład na temat działalności sądów powszechnych, uwzględniając w szczególności funkcjonowanie Sądu Rejonowego w Jaśle. Wykład ten spotkał się z niezwykle dużym zainteresowaniem uczniów. Umożliwiono im również obejrzenie jednej z sal, w których odbywają się rozprawy sądowe. Na następny rok szkolny zaplanowano dla uczniów obserwację jednej z rozpraw sądowych. Pomocy w zorganizowaniu tego wyjścia udzieliła Pani Nawracaj – mama jednego z uczniów. Opiekę nad młodzieżą sprawowała mgr Anita Ernt-Świetlicka.