Wycieczka do Rzeszowa
01.10.2010
W dniu 29 września 2010 r. klasa IV f 1 udała się na wycieczkę do Rzeszowa. W planie wycieczki była wizyta w Narodowym Banku Polskim Oddział w Rzeszowie oraz zwiedzanie trasy podziemnej, znajdującej się pod rzeszowskim Rynkiem.
W NBP wysłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat funkcjonowania głównego banku państwa. Mogliśmy zobaczyć również ciekawą wystawę monet. Atrakcją było trzymanie w ręku prawdziwej sztabki złota, ważącej prawie 13 kg! Każdy z nas mógł przez chwilę poczuć się milionerem! Dodatkowo na pożegnanie otrzymaliśmy brykiet zmielonych banknotów o wartości 100 tyś zł.
Następnie udaliśmy się na Rynek, aby zwiedzić podziemną trasę składającą się z 23 poziomów o łącznej długości 394 m.
Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła nam wielu ciekawych informacji dotyczących NBP oraz wielu miłych wrażeń.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały: mgr Joanna Czajkowicz i mgr Teresa Tęcza.
Uczennice klasy IV f 1