+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Wycieczka do NBP w Rzeszowie

16.02.2010

W dniu 2 lutego 2010 roku klasa 2m uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do oddziału Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie.

Najpierw uczniowie obejrzeli dwa filmy edukacyjne: \"Skąd wzięły się pieniądze i jaka jest historia złotówki\", oraz \"Funkcje, rola i zadania NBP\".

Za uważne obejrzenie filmów i odpowiedź na zadane pytanie można było wygrać 55 tys. złotych - w pakiecie zniszczonych i sprasowanych banknotów.

Następnie pracownica NBP omówiła rodzaje zabezpieczeń stosowanych na banknotach
i monetach polskich, a uczniowie mogli samodzielnie sprawdzić prawidłowość posiadanych pieniędzy, według zasad: dotknij, zobacz, pochyl, sprawdź (na testerze ultrafioletowym banknotów i dokumentów).

Uczniowie obejrzeli również zabytkowe numizmaty, obecnie używane oraz zabytkowe maszyny do liczenia pieniędzy, a także mieli możliwość zakupu kolekcjonerskich monet okolicznościowych np. Polska Reprezentacja Olimpijska w Vancouver 2010, Powstanie w Gettcie Warszawskim.

Na zakończenie wizyty w banku wszyscy otrzymali gadżety reklamowe NBP - ulotki, plakaty, filmy edukacyjne, prezentacje i kursy multimedialne.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła uczniom wielu informacji teoretycznych z dziedziny bankowości, jak i praktycznych umiejętności przydatnych w życiu codziennym -
rozpoznawanie prawdziwości dokumentów.

Opiekunami wycieczki były mgr Joanna Czajkowicz i mgr Urszula Budziak

Galeria: Wycieczka do NBP w Rzeszowie

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności