Wizytacja kanoniczna JE Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w Ekonomiku
27.05.2019
Wizytacja kanoniczna JE Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w Ekonomiku.
Od kilku miesięcy wiedzieliśmy, że Ksiądz Biskup Edward Białogłowski będzie wizytował parafię św. Stanisława BM w Jaśle i odwiedzi naszą szkołę. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia robiąc prezentacje i przedstawienie teatralne. 20 maja 2019 r. o godzinie 8.00 Ks. Biskup wraz z Ks. Dziekanem Zbigniewem Irzykiem, Ks. Proboszczem Tadeuszem Paszkiem i ks. Łukaszem Ślusarczykiem - katechetą, mieli gościć w naszej szkole. Pięć minut przed czasem goście pojawili się na korytarzu naszej Cegieli, co zaskoczyło Siostrę Karinę. Przywitała ich rozkładając ręce i mówiąc - „To Wyście już tutaj przyszli?”. To nietypowe powitanie rozbroiło wszystkich i z uśmiechem oraz niepewnością czekali co będzie dalej. Uczennice klasy 2rt - Wioleta Papciak i Aleksandra Trychta w imieniu całej społeczności uczniowskiej powitały Ks. Biskupa i wręczyły kwiaty. Następnie Pan Dyrektor Robert Niemiec zabrał głos. Nawiązał do wcześniejszych spotkań z Księdzem Biskupem w naszej szkole. Po tym wystąpieniu Szkolne Koło Caritas działające pod kierunkiem p. Agaty Samborskiej i s. Eweliny Kotwica w prezentacji multimedialnej przybliżyło swoje działania i wszyscy obecni na auli szkoły mogli zobaczyć, jak wiele dobra czynią młodzi ludzie poświęcając swój czas dla innych. Później zaprezentowała się grupa teatralna „Pod skrzydłami Anioła”, którą prowadzi s. Karina Pawłowska. Filmy i zdjęcia z tańców Lednickich i różnego rodzaju przedstawień po części przybliżyły uczestnikom spotkania entuzjazm wiary i radość z głoszonej Ewangelii przez taniec i sztukę. Prowadzący zachęcili do obejrzenia przedstawienia pt. „Trzy drzewa”. Zaszokowało wszystkich, kiedy w czasie przedstawienia został wniesiony pięciometrowy kajak, w którym „ w czasie burzy na morzu” spoczywał Jezus. Artyści stanęli na wysokości zadania. Potem Tancerze Ledniccy zatańczyli taniec pt. „Amen”, tym samym zachęcając wszystkich do uwielbienia Boga. Ks. Biskup podziękował za pracę apostolską w naszej szkole, za miłą atmosferę i skierował do wszystkich ciepłe słowa i gratulacje. Na koniec udzielił apostolskiego błogosławieństwa. Ostatnim punktem wizytacji było spotkanie Ks. Biskupa Edwarda i zaproszonych gości w pokoju nauczycielskim z Dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły. Tak wiele wydarzyło się przez jedną godzinę. Ks. Biskup i zaproszeni goście udali się do kolejnej szkoły - tam nie udało im się dotrzeć przed czasem
S. Karina Pawłowska