+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Wizytacja kanoniczna JE Księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego w Ekonomiku

27.05.2019

Wizytacja kanoniczna  JE Księdza  Biskupa Edwarda Białogłowskiego w Ekonomiku. 
Od kilku miesięcy wiedzieliśmy, że Ksiądz Biskup Edward Białogłowski będzie wizytował parafię św. Stanisława BM w Jaśle i odwiedzi naszą szkołę. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia robiąc prezentacje i przedstawienie teatralne. 20 maja 2019 r. o godzinie 8.00 Ks. Biskup wraz z Ks. Dziekanem Zbigniewem Irzykiem, Ks. Proboszczem Tadeuszem Paszkiem i ks. Łukaszem Ślusarczykiem - katechetą,  mieli gościć  w naszej szkole.  Pięć minut przed czasem goście pojawili się na korytarzu naszej Cegieli, co zaskoczyło Siostrę Karinę. Przywitała ich rozkładając ręce  i mówiąc - „To Wyście  już tutaj przyszli?”. To nietypowe powitanie rozbroiło wszystkich i z uśmiechem  oraz niepewnością czekali co będzie dalej. Uczennice klasy 2rt - Wioleta Papciak i  Aleksandra Trychta  w imieniu  całej społeczności uczniowskiej powitały  Ks. Biskupa i wręczyły kwiaty. Następnie Pan Dyrektor Robert Niemiec zabrał głos. Nawiązał do wcześniejszych spotkań z Księdzem Biskupem w naszej szkole. Po tym wystąpieniu  Szkolne Koło Caritas działające  pod kierunkiem p. Agaty Samborskiej i s. Eweliny Kotwica w  prezentacji multimedialnej przybliżyło  swoje działania i wszyscy obecni na auli szkoły mogli zobaczyć,  jak wiele dobra czynią młodzi ludzie poświęcając  swój czas dla innych. Później  zaprezentowała się grupa teatralna „Pod skrzydłami Anioła”, którą prowadzi s. Karina Pawłowska. Filmy i zdjęcia z tańców Lednickich i różnego rodzaju przedstawień po części przybliżyły uczestnikom spotkania entuzjazm wiary i radość z głoszonej Ewangelii przez taniec i sztukę. Prowadzący zachęcili do obejrzenia przedstawienia pt. „Trzy drzewa”. Zaszokowało wszystkich,  kiedy w czasie przedstawienia został wniesiony pięciometrowy kajak, w którym „ w czasie burzy na morzu” spoczywał Jezus. Artyści stanęli na wysokości zadania. Potem Tancerze Ledniccy zatańczyli taniec pt. „Amen”, tym samym zachęcając wszystkich do uwielbienia Boga. Ks. Biskup podziękował za pracę apostolską w naszej szkole, za miłą atmosferę i skierował do wszystkich ciepłe słowa i gratulacje. Na koniec udzielił apostolskiego błogosławieństwa. Ostatnim punktem wizytacji było spotkanie Ks. Biskupa Edwarda i zaproszonych gości w pokoju nauczycielskim z Dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły.  Tak wiele wydarzyło  się przez jedną godzinę. Ks. Biskup i zaproszeni  goście  udali się do kolejnej szkoły - tam nie udało im się dotrzeć przed czasem  
S. Karina Pawłowska 

Galeria: Wizyta biskupa Białogłowskiego 2019

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności