Warsztaty w Motyczu
06.05.2019
W dniach 9,10 kwietnia uczniowie klas 2f i 2r brali udział w projekcie \"SzkolaPrzedsiebiorczosci.pl - edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019\" realizowanym z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Podczas dwudniowych warsztatów w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym uczniowie inwestowali wirtualną walutę, zaciągali kredyty, poznawali tajniki praw ekonomii, ale również próbowali swoich sił w działaniach reklamowych i marketingowych. Ważnym modułem warsztatu było przekształcenie klasy w firmę młodzieżową, nadanie jej struktury organizacyjnej, zgłoszenie do właściwego urzędu, określenie misji. Uczniowie wybrali spośród siebie Zarząd firmy: Prezesa i Wiceprezesów oraz zgłosili się do interesujących ich działów firmy. Następnie na platformie internetowej szkolaprzedsiebiorczosci.pl zaplanowaliśmy najbliższe tygodnie działań każdej firmy. Zadaniem każdej firmy jest wyprodukowanie pięciu inicjatyw edukacyjnych dotyczących przedsiębiorczości i ekonomii dla swoich szkolnych kolegów. Wieczorem nadszedł czas relaksu przy ognisku.
Opiekunami młodzieży podczas warsztatów byli: mgr Aneta Adamik-Czyżowicz, mgr Urszula Budziak, mgr Dorota Kubacka i koordynator projektu\"SzkolaPrzedsiebiorczosci.pl - edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne mgr Joanna Hendzel.