+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

06.11.2012

 

Młodzież należąca do Szkolnego Koła Żywego Słowa: Weronika Filip - kl. 3m, Joanna Duda - kl. 2m, Ewa Gałuszka – kl. 2m, Ewa Kupczyk – kl. 2m, Monika Styrna – kl. 2m, Burda Daniela – 1m, Cupek Patrycja – 1m, Adam Konieczny – kl. 2i, w dniach 29 – 30. 10.2012 uczestniczyła w warsztatach dziennikarskich w ramach projektu „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!” realizowanego przez MBP w Jaśle. Warsztaty prowadził Dariusz Bugalski dziennikarz radiowej „Trójki”.

Uczniowie pierwszego dnia zajęć, w czytelni MBP, przyswajali teorię, która przydać się może nie tylko w pracy dziennikarza radiowego. Poznali dobre sposoby na to, jak walczyć ze stresem podczas wywiadu, jak radzić sobie z problemami w komunikacji, jak poprawnie formułować pytania, a nawet jak wygodnie i odpowiednio… usiąść podczas rozmowy.

Po części teoretycznej, drugiego dnia warsztatów, młodzież miała okazję sprawdzić się w praktyce. W studio nagraniowym Papaya w Lipinkach podzieleni na zespoły zmierzyli się z nagraniem krótkiej audycji-wywiadu radiowego, mając do dyspozycji blisko 15 minut “na antenie”. Nagrania miały miejsce pod czujnym okiem panów: D. Bugalskiego oraz R. ‘Boni’ Boniśniaka – gospodarza Papaya Studio.

Jesteśmy zafascynowani pracą dziennikarza. Z niecierpliwością czekamy na kolejne takie zajęcia” – mówią uczestnicy warsztatów.

OpiekunowieSzkolnego Koła Żywego Słowa: mgr Bożena Gogosz i mgr Anna Tyrpak

Galeria: Warsztaty dziennikarskie

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności