Walentynkowa akcja PCK
25.02.2020
Tegoroczne świętowanie Walentynek w Ekonomiku to przede wszystkim koncert piosenek o tematyce miłosnej, który odbył się właśnie 14 lutego w auli naszej szkoły. Podczas koncertu można było usłyszeć piosenki i utwory instrumentalne w wykonaniu naszych uczniów. W utworach wokalnych zaprezentowały się: Aleksandra Cieślik 4f, Wiktoria Rozmus 2i, Julia Depczyńska 2i, Kamila Krajewska 2i, Aneta Kardaś 2f oraz nasza absolwentka – Magdalena Niezgoda. Utwory śpiewane były po polsku, angielsku, a nawet serbsku. Można było również usłyszeć nastrojową wiązankę walców oraz tango wykonywane na akordeonach przez duet Macieja Ochwata 2i i Pawła Putlaka 4rt . Ze sceny popłynęły także dźwięki pianina w utworze wykonywanym przez Daniela Kosia 3i. Koncert wspaniale poprowadziła uczennica klasy 4f Aleksandra Cieślik, a Karol Sienkowski 2h zadbał o oprawę akustyczną.
Podczas koncertu na ekranie można było zobaczyć prezentację o sławnych afektach miłosnych na przestrzeni wieków, przygotowaną przez Jakuba Wiatra 2f oraz mnóstwo walentynkowych życzeń nadesłanych przez naszych uczniów a zredagowanych przez uczennice klasy 2f - Natalię Filipak, Mariolę Niegos i Ewelinę Mroczkę.
Podczas koncertu wolontariuszki Szkolnego Koła PCK Kinga Źrebiec 2f, Sylwia Żyguła 2f i Mariola Niegos 2f przeprowadziły zbiórkę do puszek.
Koncert został opatrzony specjalnie przygotowanym logo, które można było otrzymać w formie naklejki. Logo opracował graficznie Michał Żuchowicz 1Pg.
Opiekun Szkolnego Koła PCK: Iwona Wiśniewska.