Konferencja Pedagogiczna w Otzenhausen
05.04.2013
„Wymiana uczniów i partnerstwo szkół szansą na edukację” – pod takim hasłem odbyła się w dniach 13 – 17 marca 2013 r. w Akademii Europejskiej w Otzenhausen w Kraju Saary, w Niemczech już VII Polsko-Niemiecko-Ukraińska Konferencja Pedagogiczna. Konferencja została zorganizowana przez dyrektora Ośrodka Ekologicznego Spohns Haus w Gersheim (Niemcy), pana Hansa Bollingera, przy wsparciu finansowym Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – Jugendwerk. Tematyka konferencji dotyczyła globalnego nauczania w ramach „Kształcenia na rzecz zrównoważonego rozwoju”.
Nauczyciele ze szkół partnerskich z Polski, Niemiec i Ukrainy uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli władz Kraju Saary, pracowników Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Organu Nadzoru Pedagogicznego w Koblencji oraz Ośrodka Ekologicznego Spohns Haus. Mieli również możliwość wymiany doświadczeń w zakresie opracowywania projektów międzynarodowych oraz organizowania i przygotowania wizyt uczniowskich.
Uczestnicy konferencji odwiedzili również jedną z najnowocześniejszych szkół europejskich Schengen-Lyzeum w Perl, na granicy Francji, Niemiec i Luksemburga.
Udział w konferencji był także okazją do zacieśnienia współpracy z Albertus Magnus Gymnasium z St. Ingbert, naszą szkołą partnerską z Niemiec, której uczniowie gościli u nas w październiku 2012 r.
Naszą Szkołę reprezentował dyrektor Robert Niemiec i Monika Leśniak.