+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

VII Dyktando Niepodległościowe

25.11.2019

VII Dyktando Niepodległościowe 
\"Po polsku o historii\"
Dnia 9 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach VII Dyktanda Niepodległościowego \"Po polsku o historii\".  Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.
Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację „Zawsze Warto” we współpracy merytorycznej ze Stowarzyszeniem Polonistów w Krakowie.
Celem projektu-konkursu jest wspieranie nauczycieli i uczniów w ich edukacyjnych potyczkach językowych połączonych z przypomnieniem podstawowej wiedzy z zakresu współczesnej historii Polski (1918-2018).
Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 28 października w Dobrzechowie, zakwalifikowali się:
  • Gabriela Kamińska III G
  • Róża Wanat I PI
  • Jakub Wiączyk I PI
  • Aleksandra Lupa I PRA
  • Weronika Tokarz II RT
  • Szymon Zabawa II I
  • Marcin Ochwat II I
  • Wiktoria Rozmus II I
  • Natalia Kuchta I PI
Konkurs organizowany jest pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Skład komisji szkolnej: Anna Tyrpak, Bożena Gogosz, Anita Ernt-Świetlicka.
Koordynator szkolny: Anna Tyrpak
← Wróć do aktualności