VII Dyktando Niepodległościowe
25.11.2019
VII Dyktando Niepodległościowe
\"Po polsku o historii\"
Dnia 9 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach VII Dyktanda Niepodległościowego \"Po polsku o historii\". Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.
Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację „Zawsze Warto” we współpracy merytorycznej ze Stowarzyszeniem Polonistów w Krakowie.
Celem projektu-konkursu jest wspieranie nauczycieli i uczniów w ich edukacyjnych potyczkach językowych połączonych z przypomnieniem podstawowej wiedzy z zakresu współczesnej historii Polski (1918-2018).
Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 28 października w Dobrzechowie, zakwalifikowali się:
- Gabriela Kamińska III G
- Róża Wanat I PI
- Jakub Wiączyk I PI
- Aleksandra Lupa I PRA
- Weronika Tokarz II RT
- Szymon Zabawa II I
- Marcin Ochwat II I
- Wiktoria Rozmus II I
- Natalia Kuchta I PI
Konkurs organizowany jest pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Skład komisji szkolnej: Anna Tyrpak, Bożena Gogosz, Anita Ernt-Świetlicka.
Koordynator szkolny: Anna Tyrpak