+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

VI Dyktando Niepodległościowe

17.10.2018

VI Dyktando Niepodległościowe \"Po polsku o historii\"

Dnia 9 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach VI Dyktanda Niepodległościowego \"Po polsku o historii\".  Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Dyktando w naszej szkole pisało 100 osób dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację „Zawsze Warto” we współpracy merytorycznej ze Stowarzyszeniem Polonistów w Krakowie.

Celem projektu-konkursu jest wspieranie nauczycieli i uczniów w ich edukacyjnych potyczkach językowych połączonych z przypomnieniem podstawowej wiedzy z zakresu współczesnej historii Polski (1918-2018).

W roku jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Dyktando odbędzie się w 6 województwach Polski południowej (dolnośląskie, lubelskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie) oraz szkołach polskich za granicą.

Konkurs organizowany jest pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Skład komisji szkolnej: Anna Tyrpak, Bożena Gogosz, Anita Ernt-Świetlicka.

Koordynator szkolny: Anna Tyrpak

Galeria: Dyktando Niepodległościowe

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności