VI Dyktando Niepodległościowe
17.10.2018
VI Dyktando Niepodległościowe \"Po polsku o historii\"
Dnia 9 października 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach VI Dyktanda Niepodległościowego \"Po polsku o historii\". Pisanie tradycyjnego dyktanda to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.
Dyktando w naszej szkole pisało 100 osób dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację „Zawsze Warto” we współpracy merytorycznej ze Stowarzyszeniem Polonistów w Krakowie.
Celem projektu-konkursu jest wspieranie nauczycieli i uczniów w ich edukacyjnych potyczkach językowych połączonych z przypomnieniem podstawowej wiedzy z zakresu współczesnej historii Polski (1918-2018).
W roku jubileuszowym 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Dyktando odbędzie się w 6 województwach Polski południowej (dolnośląskie, lubelskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie) oraz szkołach polskich za granicą.
Konkurs organizowany jest pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
Skład komisji szkolnej: Anna Tyrpak, Bożena Gogosz, Anita Ernt-Świetlicka.
Koordynator szkolny: Anna Tyrpak