Uroczyste pożegnanie maturzystów
27.04.2012
W dniu 27 kwietnia 2012 r. odbyło się w naszej Szkole uroczyste pożegnanie maturzystów.
W Kościele św. Stanisława o godzinie 11:00 została odprawiona Msza Św., a dalszy ciąg Uroczystości odbył się na auli szkolnej, gdzie zgromadziła się dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne, tegoroczni absolwenci Liceum Ogólnokształcącego, Liceum Profilowanego i Technikum oraz przedstawiciele klas przedmaturalnych.
Najpierw dyrektor Szkoły Pan Robert Niemiec zwrócił się do maturzystów, przypominając lata ich nauki w Ekonomiku, a następnie s. Diana przytoczyła fragment wypowiedzi papieża Benedykta XVI skierowanej do młodych.
Później Pan dyrektor wręczał świadectwa z paskiem, nagrody i wyróżnienia tym uczniom klas maturalnych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, zachowaniu i frekwencji; godnie reprezentowali Szkołę w różnych olimpiadach, konkursach, turniejach zajmując zaszczytne miejsca; pracowali społecznie na rzecz Szkoły i społeczności lokalnej.
Następnie została przedstawiona części artystyczna: prezentacja multimedialna, wiersze, piosenki oraz skecz, ukazujący rozwój intelektualny ucznia.
Część artystyczną przygotowała młodzież pod opieką mgr Mirosławy Karp, mgr Renaty Ridinger-Warchoł i mgr. Jerzego Rzońcy, natomiast dekorację przygotował mgr Daniel Żuchowicz.
Po uroczystości na auli maturzyści udali się do klas, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa ukończenia Szkoły.