+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Turniej WiUH-M

15.01.2010

W dniu 15 grudnia 2009 r. odbył się w „Ekonomiku” etap szkolny XV Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas: IV f1, IV f2, IV h, III f1. Do etapu okręgowego Komisja szkolna w składzie: mgr inż. Małgorzata Sławniak, mgr Joanna Czajkowicz, mgr inż. Małgorzata Pelczar zakwalifikowała 3 osoby:

  • Angelika Kantor  IV f2
  • Marcin Warchoł IV f1
  • Jarosław Rudy  IV f1

Program Turnieju obejmuje problematykę ogólną, mieszczącą się w obowiązujących programach nauczania przedmiotów ekonomicznych oraz wiedzę w zakresie tematu wiodącego. Myślą przewodnią XV Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich jest „Funkcjonowanie firm handlowych w dobie kryzysu gospodarczego”. Problematyka Turnieju uwzględnia zarówno wiedzę teoretyczną jak i umiejętności handlowo-menedżerskie. Istotną częścią, podlegającą ocenie, są praktyczne umiejętności uczestników, włącznie ze znajomością języka obcego i wykorzystaniem oprogramowania komputerowego.

Program Turnieju składa się z dwóch części:

  1. Problematyka związana z tematem wiodącym: Funkcjonowanie firm handlowych w dobie kryzysu gospodarczego.
  2. Problematyka ogólna Turnieju obejmuje: Podstawy ekonomii, Przedsiębiorstwo i jego funkcjonowanie w gospodarce rynkowej, Analiza ekonomiczna przedsiębiorstwa, Marketing, Statystyka, Rachunkowość, Elementy prawa, Towaroznawstwo, Informatyka, Język obcy zawodowy.
← Wróć do aktualności