+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Turniej Wiedzy 1 z 12 - 2024

19.04.2024

W dniu 18 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się XIII Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”. Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy ósmoklasisty.

Turniej złożony był z II etapów. W pierwszym etapie trwającym 30 min. uczestnicy rozwiązywali test zawierający 30 pytań zamkniętych, gdzie należało wybrać 1 z 4 możliwych odpowiedzi. Poprawne odpowiedzi nanoszone były następnie na karty odpowiedzi dołączone do testu. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt.

W czasie półgodzinnej przerwy komisja (w składzie: Elżbieta Buglewicz, Joanna Kmieć, Olga Szudy-Seredyńska, Justyna Ziobrowska, Anna Gawron, Agnieszka Grzesiak, Magdalena Piekarz) poprawiała prace uczniów, natomiast uczestnicy brali udział w zajęciach przygotowanych przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczestników – finalistów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie. Byli to:

  • Piotr Skrzyszowski, Filip Ziobrowski – Szkoła Podstawowa w Lubli,
  • Franciszek Zoła, Martyna Fortuna – Szkoła Podstawowa w Dębowcu,
  • Oliwier Wokurka, Dawid Kuczała – Szkoła Podstawowa w Nowym Żmigrodzie,
  • Piotr Lechowski, Kacper Grasela, Natalia Żmijewska, Weronika Zyzak – Szkoła Podstawowa  z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 w Jaśle,
  • Hubert Michałowski, Filip Koba – Szkoła Podstawowa nr 12 w Jaśle.

Natomiast pozostali uczestnicy Turnieju kibicowali swoim kolegom.

W finale Turnieju uczestnicy udzielali ustnych odpowiedzi na 5 pytań (w czasie 3 sekund na każdą odpowiedź), wylosowanych przez siebie, z listy przygotowanych przez komisję pytań finałowych.

Uzyskane punkty w I i II etapie Turnieju zostały zsumowane i zadecydowały one o kolejności zajętego w Turnieju miejsca.

„Jednym z dwunastu” został Franciszek Zoła.

Wszyscy finaliści (miejsca 1 – 12) otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

Podziękowania kierujemy na ręce opiekunów uczniów i dyrektorów szkół podstawowych, którzy wytypowali przedstawicieli swoich szkół do udziału w Turnieju.

Dziękujemy bardzo serdecznie również uczniom Ekonomika, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu Turnieju. Są to:

Katarzyna Piekarz, Aleksandra Tęcza, Magdalena Piwowar, Kamil Dmitrzak, Michał Dziadosz, Kacper Sochacki, Maciej Pająk, Dawid Szydłowski, Mikołaj Chmiel, Kacper Pęcak, Wojciech Filus, Wójtowicz Miłosz – 3G

Część artystyczną przygotowały:

Aleksandra Grzebień – 3G, Kinga Czekańska – 2 Ra, Amelia Winiarska i Amelia Konopka – 1R.

Za pracę w Komisji i pomoc w organizacji Turnieju serdeczne podziękowania dla mgr Magdaleny Piekarz.

Turniej koordynuje wicedyrektor Urszula Budziak.

Galeria: 1 12 2024

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności