Turniej Jednego Wiersza
11.10.2013
30 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbył się Turniej Jednego Wiersza. Celem konkursu była promocja literatury i czytelnictwa przy użyciu nowatorskiej formy - turnieju poetyckiego. Podstawowym celem Turnieju była prezentacja twórczości poetyckiej oraz wyłonienie spośród laureatów młodych talentów literackich z naszego regionu.
Zadanie konkursowe polegało na osobistym zaprezentowaniu przez uczestnika Turnieju 1 wiersza własnego autorstwa, napisanego w języku polskim, nie nagradzanego na innych konkursach oraz nie drukowanego w czasopismach literackich ani w publikacjach książkowych. Tematyka utworów była dowolna.
Jury oceniając utwory brało pod uwagę artystyczną wartość tekstu oraz sposób jego prezentacji.
II nagroda - Monika Szydłowska zklasy 2m
Wyróżnienie – Grzegorz Kurek z klasy 3m
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Koordynatorzy: Bożena Gogosz i Anna Tyrpak.