Szkolne Koło Ekonomiczne zaprasza nowych członków.
21.09.2022
W roku szkolnym 2022/2023 ruszają zajęcia Szkolnego Koła Ekonomicznego. Spotkania będą się odbywały w czwartki od 7:45 do 8:45 w sali C 25
Problematyka spotkań ustalana jest na podstawie zagadnień tematycznych wynikających z programów olimpiad, turniejów oraz propozycji zgłaszanych przez członków Koła.
Zadania Koła :
- przygotowanie uczniów do Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez PTE w Warszawie i innych tematycznych konkursów i turniejów oraz Olimpiady Statystycznej
- pobudzanie i rozwijanie zainteresowań jej członków problematyką ekonomiczno – społeczną oraz kierunkami rozwoju Polski na tle gospodarki światowej poprzez wyrabianie nawyków systematycznego śledzenia bieżącej prasy o tematyce ekonomicznej
- propagowanie wiedzy ekonomicznej i zasad racjonalnego gospodarowania
- kształtowanie u uczestników umiejętności samodzielnego myślenia i wyobraźni ekonomicznej.
Celem merytorycznych spotkań organizowanych w ramach pracy Koła jest poszerzenie wiedzy z zakresu ekonomii na konkretnych przykładach z bieżącej prasy, czasopism oraz specjalistycznych pism ekonomicznych, zarówno z zakresu gospodarki krajowej jak i światowej.
Serdecznie zapraszam
Joanna Radoń