+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Szkolne Koło Ekonomiczne zaprasza nowych członków.

21.09.2022

W roku szkolnym 2022/2023 ruszają zajęcia Szkolnego Koła Ekonomicznego. Spotkania będą się odbywały w czwartki od 7:45 do 8:45 w sali C 25

Problematyka spotkań ustalana jest na podstawie zagadnień tematycznych wynikających z programów olimpiad, turniejów oraz propozycji zgłaszanych przez członków Koła.

Zadania Koła :

  • przygotowanie uczniów do Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez PTE w Warszawie i innych tematycznych konkursów i turniejów oraz Olimpiady Statystycznej
  • pobudzanie i rozwijanie zainteresowań jej członków problematyką ekonomiczno – społeczną oraz kierunkami rozwoju Polski na tle gospodarki światowej poprzez wyrabianie nawyków systematycznego śledzenia bieżącej prasy o tematyce ekonomicznej
  • propagowanie wiedzy ekonomicznej i zasad racjonalnego gospodarowania
  • kształtowanie u uczestników umiejętności samodzielnego myślenia i wyobraźni ekonomicznej.

Celem merytorycznych spotkań organizowanych w ramach pracy Koła jest poszerzenie wiedzy z zakresu ekonomii na konkretnych przykładach z bieżącej prasy, czasopism oraz specjalistycznych pism ekonomicznych, zarówno z zakresu gospodarki krajowej jak i światowej.

Serdecznie zapraszam

Joanna Radoń

← Wróć do aktualności