„Szkoła pamięta”
25.11.2019
Dnia 25 października klasa II G wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła pamięta”, zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.
W ramach akcji uczniowie wraz z nauczycielami mogli m.in. porządkować groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności, odwiedzać lokalne miejsca pamięci i zgłębiać ich historię, zapalać znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, sprzątać bezimienne i opuszczone groby, organizować zbiórkę kwiatów i zniczy.
Wpisując się w ten szczytny cel, klasa II G odwiedziła groby zmarłych nauczycieli naszej szkoły, śp. Leszka Golenia oraz śp. Lucyny Michalskiej- Świerz. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.
Koordynator akcji: Anna Tyrpak