Światowy Dzień Rzucania Palenia
20.11.2012
Światowy Dzień Rzucania Palenia
W dniu 15.11.2012 r. na płycie Rynku w Jaśle uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rozdawali ulotki informujące o tym, jakie spustoszenie w organizmie osoby palącej sieje nikotyna.
W akcję włączyła się też nasza Szkoła, którą reprezentowały członkinie Młodzieżowej Rady Powiatu: Anna Pykosz i Paulina Sanicka.
Młodzież udzielała informacji dotyczących szkodliwości palenia, a także o obowiązujących przepisach prawnych odnoszących się do miejsc objętych zakazem palenia. Rozdawane były ulotki oraz gadżety (m.in. opaski odblaskowe).
Akcja wpisała się także w realizację ogólnopolskiego projektu \"Odświeżamy nasze miasta\".
W kampanię włączyło się Starostwo Powiatowe w Jaśle, Urząd Miasta w Jaśle, Urząd Miasta w Kołaczycach, Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Jaśle oraz Młodzieżowa Rada Powiatu.