+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Sukcesy uczennic z 2m

07.11.2013

 

29 października 2013 roku w Sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury odbyła się II edycja regionalnego dyktanda „Jasielszczyzna zna polszczyznę”w ramach projektu „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!”. Organizatorem przedsięwzięcia, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.

W dyktandzie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych z Jasła i powiatu jasielskiego oraz dorośli – sprzymierzeńcy i partnerzy biblioteki. Łącznie dyktando napisało 120 osób, podzielonych na 4 kategorie wiekowe: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych.

Prace poprawiło 10-osobowe jury złożone z nauczycieli polonistów. W skład zespoły weszły także polonistki z naszej szkoły: Bożena Gogosz i Anna Tyrpak.

Ekonomik w kategorii szkół ponadgimazjalnych reprezentowali uczniowie klas: 1g, 3am oraz 2 m – członkowie Szkolnego Koła Żywego Słowai odnieśli spektakularny sukces:

I miejsce – Joanna Machowska

II miejsce – Aleksandra Lechowska

Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie: Bożena Gogosz i Anna Tyrpak.

Galeria: Dyktando 2013

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności