Seminarium tematyczne w ZUS-ie
20.11.2013
W dniu 20 listopada 2013 r. klasy 4f2, 4ht i 2f1 brały udział w seminariach tematycznych zorganizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Jaśle w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy.
Pracownicy ZUS-u zapoznali uczniów z systemem ubezpieczeń społecznych, filarami ubezpieczenia emerytalnego, finansowaniem i świadczeniami pochodzącymi z poszczególnych rodzajów ubezpieczeń społecznych. Bardzo ciekawym elementem lekcji pokazowej było omówienie systemu informatycznego ZUS-u z możliwościami jakie oferuje on dla ubezpieczonych i płatników składek.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach pozyskali wiele przydatnych informacji, które zostaną wykorzystane podczas realizacji przedmiotów zawodowych.