+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Sara Pawlik nagrodzona w konkursie na esej

14.06.2013

 

Konkurs wiedzy o działalności Lecha Kaczyńskiego

 
Dnia 4 czerwca 2013 roku 40 laureatów konkursu pt. „Działalność Lecha Kaczyńskiego i jego rola w odbudowie niepodległej Polski” odbyło wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez Posła na Sejm RP, Jana Warzechę. Patronat nad konkursem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego – Tomasz Poręba i Poseł na Sejm RP – Jan Warzecha, zaś patronat honorowy objął Marszałek Sejmu RP  Marek Kuchciński.

Wśród nagrodzonych znalazła się również absolwentka Ekonomika, uczennica klasy III o, Sara Pawlik. Zgodnie z wymogami konkursu napisała esej „Lech Kaczyński, wielki społecznik, patriota, polityk i Prezydent Rzeczpospolitej”. Esej to jeden z najtrudniejszych gatunków synkretycznych, łączących cechy felietonu, reportażu lub recenzji. Uczniowie rzadko sięgają po tę formę wypowiedzi, dlatego sukces Sary cieszy podwójnie.

W ramach nagrody wspólnie z innymi laureatami zwiedzała Sejm i Senat, a w szczególności Salę Plenarną, którą podziwiała z galerii sejmowej. Dodatkową atrakcją było przejście podziemnym tunelem pełnym skrytek pocztowych, z których posłowie odbierają korespondencję, do domu poselskiego, czyli hotelu, w którym mieszkają parlamentarzyści.

Laureaci zwiedzili również Centrum Nauki Kopernik, gdzie mieli okazję poznać prawa przyrody i otaczającego świata poprzez samodzielne doświadczenia na interaktywnych wystawach.  Centrum Nauki Kopernik to jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z większych w Europie Środkowo-Wschodniej, sprawił uczestnikom wycieczki największą radość.

Opiekun: Anna Tyrpak.

Galeria: Działalność Lecha Kaczyńskiego

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności