Relikwie bł. Jana Pawła II w Jaśle
24.10.2012
Dnia 22 października 2012 r. w parafii Fara w Jaśle miała miejsce wielka uroczystość – wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II przez ks. abpa Mokrzyckiego ze Lwowa. Piękną dekorację kościoła wykonała s. przeł. Angelina Mucha oraz s. Fides Modlińska.
O godz. 17.00 odprawiono nabożeństwo różańcowe, o 17.30 młodzież z naszej Szkoły pod opieką s. Diany Jonczyk zaprezentowała program słowno-muzyczny pt: ”Droga do świętości”.
O godz. 18.00 miała miejsce uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa wraz z wieloma kapłanami z Jasła oraz kapitułą jasielską.
W uroczystości wzięły udział grupy parafialne z Fary oraz władze państwowe i samorządowe, m.in.: poseł Bogdan Rzońca, pani senator Alicja Zając, burmistrz Andrzej Czernecki, starosta Adam Kmiecik oraz bardzo wielu mieszkańców Jasła.
Po Eucharystii ks. abp wspomniał o jednym wydarzeniu z życia błogosławionego oraz miało miejsce ucałowanie relikwii.
Uczniowie występujący w programie:
Angelika Kosiba, Przemysław Kopera (organy), Justyna Sendra, Szymon Grzesiak (gitara) – klasa 2i,
Jolanta Ochała, Klaudia Ciureja (skrzypce), Angelika Lechowicz, Magdalena Dąborowska– klasa 2am,
Ewa Gałuszka, Angelika Łacek, Urszula Janiga, Ewa Kupczyk – klasa 2m,
Kamil Bućko (gitara) – klasa 1m, Aneta Lisowska – klasa 2f2, Alicja Borowy – klasa 3i, Arkadiusz Zbylut – klasa 3f2, Maciej Kędzior (gitara) – klasa 4h, Justyna Pilczuk (solo), Justyna Czachara (solo), Anna Dykas.