+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Rekolekcje 2011 w Ekonomiku

25.03.2011

Obudzić serce – kochać i być kochanym.

W dniach 21-23 marca 2011 r. odbywały się w naszej Szkole rekolekcje pt: ”Obudzić serce – kochać i być kochanym”. Prowadził je ks. Łukasz 8yc, pracujący w parafii św. Stanisława. Spotkania w kościele koordynowała s. Diana Jonczyk, a w auli s. Joanna Krupa.

W tematy rekolekcji wprowadzały liczne plakaty i prezentacje multimedialne wykonane przez młodzież naszej Szkoły oraz wymowna dekoracja umieszczona w auli, a wykonana przez mgr. Daniela Żuchowicza wraz z uczennicami z klasy 1o – Gabrielą Trzeciak i Małgorzatą Magudą.

Pierwszego dnia w Kościele zastanawialiśmy się nad pytaniem: ”Co to znaczy kochać siebie? Natomiast podczas spotkania w auli były prezentowane przez mgr. Jerzego Rzońcę filmiki nawiązujące do tematu rekolekcji. Następnie wraz z przedstawicielami Ruchu Czystych Serc zadawaliśmy sobie pytanie – Czy warto czekać?

Tematem drugiego dnia rekolekcji było: „Jak kochać bliźniego”- dotyczył on szczególnie relacji z Rodzicami. W auli zauroczył młodzież zespół  Effata z Rzeszowa, w składzie 6 osób, podczas którego było świadectwo wiary oraz żywiołowy śpiew.

Trzeciego dnia o godz. 8.00 w pokoju nauczycielskim odbyła się konferencja rekolekcyjna dla nauczycieli, a o godz. 8.45 – przygotowanie do spowiedzi i sakrament pokuty, ponieważ  „Spowiedź jest spoko”. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 zastanawialiśmy się nad zagadnieniem: „Co to znaczy kochać Boga? Pomogła nam w tym pantomima “Serca” wykonana przez Małgorzatę Komisarz i Ewelinę Ostalecką z klasy 4f1 oraz niesione w darach przez przewodniczących klas skarbonki wielkopostne.

Na końcu Mszy św. zostały rozwiązane konkursy na:

prezentację multimedialną na temat: „Obudzić serce – kochać i być kochanym” wykonały: Klaudia Jaworska (2o), Misiołek i  Katarzyna Zielińska (3o) oraz  zeszyt do religii:  Paulina Wójcik (1o), Alicja Borowa i Joanna Jurczyk (1i), Weronika Filip (1m), Patrycja Rygiel (3o), Anna Łaskawska (3e1).


Podczas rekolekcji śpiewały w Kościele dwa zespoły muzyczne w składzie:

KLASY  1 i 2:

 

Lp.

Imię i nazwisko

klasa

1.

Banach Patrycja

1a

2.

Winiarska Marzena

1a

3.

Fundakowska Małgorzata

1a

4.

Orlef Ewelina

1a

5.

Podkulska Karolina

1a

6.

Stachowicz Joanna

1a

7.

Zawilińska Agata

1a

8.

Jolanta Mastyj

10

9

Gozdecka Anna

2f1

10.

Edyta Gorgosz

1f2

11.

Owsiak Agnieszka

1f2

12.

Sitar Ewelina

1f2

13.

Piróg Małgorzata

1f2

14.

Tobolska Kinga

1f2

15

Iwona Ziomek

1f2

16

Edyta Gorgosz

1f2

17

Malwina Halibożek

I i

18

Katarzyna Szetela

I i

19

Lasota Maja

2o

20

Jaworska Klaudia

2o

21

Czech Monika

2o

22

Marta Miszkowicz

1ht

23

Weronika Filip

1m

24

Karolina Myśliwiec- gitara

1m

25

Natalia Leśniak

1m

26

Wielopolska Małgorzata

2f1

27

Faryj Karolina

2f1

28

Gądek Anna

20

 

KLASY 3 I 4:

 

Lp.

Imię i nazwisko

klasa

1.

Zielińska Katarzyna- gitara

3o

2.

Łaskawska Anna

3e1

3.

Haberek Bernadetta

3h2

4.

Podrazik Ewa

3h2

5.

Jagielska Katarzyna

3f2

6.

Juszczyk Katarzyna

3f2

7.

Kapłon Ewelina

3f2

8.

Klocek Sylwia

3f2

9.

Kloczkowska Sylwia

3f2

10.

Obryk Magdalena

3f2

11.

Byczek Ewelina

4f1

12.

Bugańska Liliana

4f1

13.

Ostalecka Ewelina

4f1

14.

Ryznar Klaudia

4f1

15.

Papierniak Wiola

4f1

16.

Krukar Amelia

4f1

17.

Gajda Nina

4f1

18.

Walczyk Małgorzata

4f1

19.

Komisarz Małgorzata

4f1

20.

Walczyk Małgorzata- gitara

4f1

Dziękujemy ks. Łukaszowi 8ycowi, ks. Piotrowi Aniołowi, Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i realizację rekolekcji.

                                              s. Diana Jonczyk, s. Joanna Krupa

Prezentacje konkursowe zobacz:

1

2


Galeria: rekolekcje 2011 w Ekonomiku

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności