Rekolekcje 2011 w Ekonomiku
25.03.2011
Obudzić serce – kochać i być kochanym.
W dniach 21-23 marca 2011 r. odbywały się w naszej Szkole rekolekcje pt: ”Obudzić serce – kochać i być kochanym”. Prowadził je ks. Łukasz 8yc, pracujący w parafii św. Stanisława. Spotkania w kościele koordynowała s. Diana Jonczyk, a w auli s. Joanna Krupa.
W tematy rekolekcji wprowadzały liczne plakaty i prezentacje multimedialne wykonane przez młodzież naszej Szkoły oraz wymowna dekoracja umieszczona w auli, a wykonana przez mgr. Daniela Żuchowicza wraz z uczennicami z klasy 1o – Gabrielą Trzeciak i Małgorzatą Magudą.
Pierwszego dnia w Kościele zastanawialiśmy się nad pytaniem: ”Co to znaczy kochać siebie? Natomiast podczas spotkania w auli były prezentowane przez mgr. Jerzego Rzońcę filmiki nawiązujące do tematu rekolekcji. Następnie wraz z przedstawicielami Ruchu Czystych Serc zadawaliśmy sobie pytanie – Czy warto czekać?
Tematem drugiego dnia rekolekcji było: „Jak kochać bliźniego”- dotyczył on szczególnie relacji z Rodzicami. W auli zauroczył młodzież zespół Effata z Rzeszowa, w składzie 6 osób, podczas którego było świadectwo wiary oraz żywiołowy śpiew.
Trzeciego dnia o godz. 8.00 w pokoju nauczycielskim odbyła się konferencja rekolekcyjna dla nauczycieli, a o godz. 8.45 – przygotowanie do spowiedzi i sakrament pokuty, ponieważ „Spowiedź jest spoko”. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 zastanawialiśmy się nad zagadnieniem: „Co to znaczy kochać Boga? Pomogła nam w tym pantomima “Serca” wykonana przez Małgorzatę Komisarz i Ewelinę Ostalecką z klasy 4f1 oraz niesione w darach przez przewodniczących klas skarbonki wielkopostne.
Na końcu Mszy św. zostały rozwiązane konkursy na:
prezentację multimedialną na temat: „Obudzić serce – kochać i być kochanym” wykonały: Klaudia Jaworska (2o), Misiołek i Katarzyna Zielińska (3o) oraz zeszyt do religii: Paulina Wójcik (1o), Alicja Borowa i Joanna Jurczyk (1i), Weronika Filip (1m), Patrycja Rygiel (3o), Anna Łaskawska (3e1).
Podczas rekolekcji śpiewały w Kościele dwa zespoły muzyczne w składzie:
KLASY 1 i 2:
|
Lp. |
Imię i nazwisko |
klasa |
|
1. |
Banach Patrycja |
1a |
|
2. |
Winiarska Marzena |
1a |
|
3. |
Fundakowska Małgorzata |
1a |
|
4. |
Orlef Ewelina |
1a |
|
5. |
Podkulska Karolina |
1a |
|
6. |
Stachowicz Joanna |
1a |
|
7. |
Zawilińska Agata |
1a |
|
8. |
Jolanta Mastyj |
10 |
|
9 |
Gozdecka Anna |
2f1 |
|
10. |
Edyta Gorgosz |
1f2 |
|
11. |
Owsiak Agnieszka |
1f2 |
|
12. |
Sitar Ewelina |
1f2 |
|
13. |
Piróg Małgorzata |
1f2 |
|
14. |
Tobolska Kinga |
1f2 |
|
15 |
Iwona Ziomek |
1f2 |
|
16 |
Edyta Gorgosz |
1f2 |
|
17 |
Malwina Halibożek |
I i |
|
18 |
Katarzyna Szetela |
I i |
|
19 |
Lasota Maja |
2o |
|
20 |
Jaworska Klaudia |
2o |
|
21 |
Czech Monika |
2o |
|
22 |
Marta Miszkowicz |
1ht |
|
23 |
Weronika Filip |
1m |
|
24 |
Karolina Myśliwiec- gitara |
1m |
|
25 |
Natalia Leśniak |
1m |
|
26 |
Wielopolska Małgorzata |
2f1 |
|
27 |
Faryj Karolina |
2f1 |
|
28 |
Gądek Anna |
20 |
KLASY 3 I 4:
|
Lp. |
Imię i nazwisko |
klasa |
|
1. |
Zielińska Katarzyna- gitara |
3o |
|
2. |
Łaskawska Anna |
3e1 |
|
3. |
Haberek Bernadetta |
3h2 |
|
4. |
Podrazik Ewa |
3h2 |
|
5. |
Jagielska Katarzyna |
3f2 |
|
6. |
Juszczyk Katarzyna |
3f2 |
|
7. |
Kapłon Ewelina |
3f2 |
|
8. |
Klocek Sylwia |
3f2 |
|
9. |
Kloczkowska Sylwia |
3f2 |
|
10. |
Obryk Magdalena |
3f2 |
|
11. |
Byczek Ewelina |
4f1 |
|
12. |
Bugańska Liliana |
4f1 |
|
13. |
Ostalecka Ewelina |
4f1 |
|
14. |
Ryznar Klaudia |
4f1 |
|
15. |
Papierniak Wiola |
4f1 |
|
16. |
Krukar Amelia |
4f1 |
|
17. |
Gajda Nina |
4f1 |
|
18. |
Walczyk Małgorzata |
4f1 |
|
19. |
Komisarz Małgorzata |
4f1 |
|
20. |
Walczyk Małgorzata- gitara |
4f1 |
Dziękujemy ks. Łukaszowi 8ycowi, ks. Piotrowi Aniołowi, Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i realizację rekolekcji.
s. Diana Jonczyk, s. Joanna Krupa
Prezentacje konkursowe zobacz: