Rekolekcje w Ekonomiku
12.03.2012
W dniach 12 - 14 marca 2012 r. odbywały się szkolne rekolekcje wielkopostne pod hasłem \"Kościół ciągle młody\".
W Kościele konferncje głosił ks. Łukasz Olszewski ze Zgromadzenia Misjonarzy.Tematyka na poszczególne dni to: „Młodość i miłość”, „Młodość i grzech”, „Młodość i wiara”. Ks. Łukasz wygłosił również naukę rekolekcyjną dla Grona Pedagogicznego i pracowników Szkoły.
Młodzież chętnie włączyła się w przygotowanie rekolekcji poprzez:
- przygotowanie Liturgii,
- zbiórkę jałmużny wielkopostnej przyniesionej w darach podczas Eucharysti,
- opracowanie prezentacji multimedialnej,
- rozkładanie sprzętu oraz
- utworzenie zespołu muzycznego, w skład którego wchodziło 80 uczniów w tym 5 gitar, kibord, bongosy itp.
Równocześnie w auli szkolnej odbywały się ciekawe zajęcia. Została zaproszona pani dr Beata Guzik, która zajmuje się diagnostyką nowotworową, przygotowując temat „Wartość czystości w życiu człowieka”. Drugiego dnia odbył się koncert muzyki religijnej zespołu kleryckiego “Lazaryści” Księży Misjonarzy z Krakowa.