+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Rekolekcje w Ekonomiku

12.03.2012

W dniach 12 - 14 marca 2012 r. odbywały się szkolne rekolekcje wielkopostne pod hasłem \"Kościół ciągle młody\".

W Kościele konferncje głosił ks. Łukasz Olszewski ze Zgromadzenia Misjonarzy.Tematyka na poszczególne dni to: „Młodość i miłość”, „Młodość i grzech”, „Młodość i wiara”. Ks. Łukasz wygłosił również naukę rekolekcyjną dla Grona Pedagogicznego i pracowników Szkoły.

Młodzież chętnie włączyła się w przygotowanie rekolekcji poprzez:

  • przygotowanie Liturgii,
  • zbiórkę jałmużny wielkopostnej przyniesionej w darach podczas Eucharysti,
  • opracowanie prezentacji multimedialnej,
  • rozkładanie sprzętu oraz
  • utworzenie zespołu muzycznego, w skład którego wchodziło 80 uczniów w tym 5 gitar, kibord, bongosy itp.

Równocześnie w auli szkolnej odbywały się ciekawe zajęcia. Została zaproszona pani dr Beata Guzik, która zajmuje się diagnostyką nowotworową, przygotowując temat „Wartość czystości w życiu człowieka”. Drugiego dnia odbył się koncert muzyki religijnej zespołu kleryckiego “Lazaryści” Księży Misjonarzy z Krakowa.

Galeria: Rekolekcje 2012

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności