+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Powiatowy Turniej \"1 z 12\"

27.04.2022

W dniu 26 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się XI Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”. Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy ósmoklasisty.

 Do Turnieju zostali zgłoszeni uczniowie z następujących szkół:

Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach, Szkoły Podstawowej w Jareniówce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Kołaczycach, Szkoły Podstawowej w Skołyszynie, Szkoły Podstawowej w Cieklinie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, Szkoły Podstawowej w Łysej Górze, Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle.

Turniej złożony był z II etapów. W pierwszym etapie trwającym 30 min. uczestnicy rozwiązywali test zawierający 30 pytań zamkniętych, gdzie należało wybrać 1 z 4 możliwych odpowiedzi. Poprawne odpowiedzi nanoszone były następnie na karty odpowiedzi dołączone do testu. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt.

W czasie półgodzinnej przerwy komisja (w składzie: Monika Socha, Ewa Stusowska, Ilona Wojdyła, Alicja Nowacka, Agnieszka Juryś, Kinga Sanokowska, Piotr Nosal, Marcin Krupa, Alicja Bochnia-Tomasik i Magdalena Piekarz) poprawiała prace uczniów, natomiast uczestnicy brali udział w zajęciach przygotowanych przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczestników – finalistów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie. Byli to:

Janina Szmyt – Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle,

Urszula Pawluś,  Olga Hap, Paweł Bezak, Patryk Kajor – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle,

 Bartłomiej Gargas – Szkoła Podstawowa w Skołyszynie,

Eryk Wróbel – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzyskach,

Magdalena Lenart, Kacper Lisowski, Tomasz Krajewski – Szkoła Podstawowa w Kołaczycach,

 Jakub Lewandowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle,

 Łukasz Szot – Szkoła Podstawowa w Łysej Górze.

Natomiast pozostali uczestnicy Turnieju kibicowali swoim kolegom.

W finale Turnieju uczestnicy udzielali ustnych odpowiedzi na 5 pytań (w czasie 3 sekund na każdą odpowiedź), wylosowanych przez siebie, z listy przygotowanych przez komisję pytań finałowych.

Uzyskane punkty w I i II etapie Turnieju zostały zsumowane i zadecydowały one o kolejności zajętego w Turnieju miejsca.

„Jedną z dwunastu” została Janina Szmyt.

Wszyscy finaliści (miejsca 1 – 12) otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.

Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.

Podziękowania kierujemy na ręce opiekunów uczniów i dyrektorów szkół podstawowych, którzy wytypowali przedstawicieli swoich szkół do udziału w Turnieju.

Dziękujemy bardzo serdecznie również uczniom Ekonomika, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu Turnieju oraz przygotowali część artystyczną. Są to:

Karolina Leśniak, Kamila Brączyk, Anna Zając, Natalia Kubacka, Wiktoria Gustek, Kamila Gargas, Joanna Cygnar – klasa 3 Pi

Natalia Skocz – klasa 3 PG

Natalia Dyja – klasa 4 H

Za pracę w Komisji i pomoc w organizacji Turnieju serdeczne podziękowania dla mgr Magdaleny Piekarz.

Turniej koordynuje wicedyrektor Urszula Budziak.

Galeria: 1 z 12 2022

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności