Powiatowy Turniej \"1 z 12\"
27.04.2022
W dniu 26 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół nr 4 w Jaśle odbył się XI Powiatowy Turniej Wiedzy „1 z 12”. Pytania turniejowe dotyczyły interdyscyplinarnej wiedzy ósmoklasisty.
Do Turnieju zostali zgłoszeni uczniowie z następujących szkół:
Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach, Szkoły Podstawowej w Jareniówce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Kołaczycach, Szkoły Podstawowej w Skołyszynie, Szkoły Podstawowej w Cieklinie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, Szkoły Podstawowej w Łysej Górze, Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle.
Turniej złożony był z II etapów. W pierwszym etapie trwającym 30 min. uczestnicy rozwiązywali test zawierający 30 pytań zamkniętych, gdzie należało wybrać 1 z 4 możliwych odpowiedzi. Poprawne odpowiedzi nanoszone były następnie na karty odpowiedzi dołączone do testu. Za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 pkt.
W czasie półgodzinnej przerwy komisja (w składzie: Monika Socha, Ewa Stusowska, Ilona Wojdyła, Alicja Nowacka, Agnieszka Juryś, Kinga Sanokowska, Piotr Nosal, Marcin Krupa, Alicja Bochnia-Tomasik i Magdalena Piekarz) poprawiała prace uczniów, natomiast uczestnicy brali udział w zajęciach przygotowanych przez Zespół Szkół nr 4 w Jaśle.
Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 12 uczestników – finalistów, którzy uzyskali największą liczbę punktów w pierwszym etapie. Byli to:
Janina Szmyt – Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaśle,
Urszula Pawluś, Olga Hap, Paweł Bezak, Patryk Kajor – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaśle,
Bartłomiej Gargas – Szkoła Podstawowa w Skołyszynie,
Eryk Wróbel – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzyskach,
Magdalena Lenart, Kacper Lisowski, Tomasz Krajewski – Szkoła Podstawowa w Kołaczycach,
Jakub Lewandowski – Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle,
Łukasz Szot – Szkoła Podstawowa w Łysej Górze.
Natomiast pozostali uczestnicy Turnieju kibicowali swoim kolegom.
W finale Turnieju uczestnicy udzielali ustnych odpowiedzi na 5 pytań (w czasie 3 sekund na każdą odpowiedź), wylosowanych przez siebie, z listy przygotowanych przez komisję pytań finałowych.
Uzyskane punkty w I i II etapie Turnieju zostały zsumowane i zadecydowały one o kolejności zajętego w Turnieju miejsca.
„Jedną z dwunastu” została Janina Szmyt.
Wszyscy finaliści (miejsca 1 – 12) otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Oświatowo-Edukacyjne Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.
Serdecznie gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów.
Podziękowania kierujemy na ręce opiekunów uczniów i dyrektorów szkół podstawowych, którzy wytypowali przedstawicieli swoich szkół do udziału w Turnieju.
Dziękujemy bardzo serdecznie również uczniom Ekonomika, którzy pomagali w przygotowaniach i przebiegu Turnieju oraz przygotowali część artystyczną. Są to:
Karolina Leśniak, Kamila Brączyk, Anna Zając, Natalia Kubacka, Wiktoria Gustek, Kamila Gargas, Joanna Cygnar – klasa 3 Pi
Natalia Skocz – klasa 3 PG
Natalia Dyja – klasa 4 H
Za pracę w Komisji i pomoc w organizacji Turnieju serdeczne podziękowania dla mgr Magdaleny Piekarz.
Turniej koordynuje wicedyrektor Urszula Budziak.