Podsumowanie programu „Kultura bezpieczeństwa”
04.11.2022
„Kultura bezpieczeństwa” jest programem edukacyjnym realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w środowisku uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów od 2006 roku. Nasza szkoła już trzeci rok z rzędu uczestniczy w programie. 28 października w siedzibie Rzeszowskiego oddziału PIP odbyło się spotkanie podsumowujące działania za rok szkolny 2021/2022.
Celem programu jest:
- podniesienie wśród młodzieży szkolnej i akademickiej poziomu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
- kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy wśród uczniów powyżej 15 roku życia oraz studentów (w szczególności kształcących się w zawodach branż podwyższonego ryzyka, np. w budownictwie) oraz studentów (w szczególności kształcących się w zawodach branż podwyższonego ryzyka, np. w budownictwie).
- popularyzacja zagadnień związanych z przestrzeganiem prawa pracy, zwłaszcza problematyki zawierania umów o pracę, w tym cywilnoprawnych, podejmowania pracy sezonowej i wakacyjnej oraz problematyki legalności zatrudnienia.
Dziękujemy za udział w programie .