+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Podsumowanie programu „Kultura bezpieczeństwa”

04.11.2022

„Kultura bezpieczeństwa” jest programem edukacyjnym realizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w środowisku uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów od 2006 roku. Nasza szkoła już trzeci rok z rzędu uczestniczy w programie.  28 października w siedzibie Rzeszowskiego oddziału PIP odbyło się spotkanie  podsumowujące działania za rok szkolny 2021/2022.

 Celem programu jest:

  • podniesienie wśród młodzieży szkolnej i akademickiej poziomu wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz bezpiecznych i higienicznych warunków pracy.
  • kształtowanie świadomości zagrożeń zawodowych występujących w środowisku pracy wśród uczniów powyżej 15 roku życia oraz studentów (w szczególności kształcących się w zawodach branż podwyższonego ryzyka, np. w budownictwie) oraz studentów (w szczególności kształcących się w zawodach branż podwyższonego ryzyka, np. w budownictwie).
  • popularyzacja zagadnień związanych z przestrzeganiem prawa pracy, zwłaszcza problematyki zawierania umów o pracę, w tym cywilnoprawnych, podejmowania pracy sezonowej i wakacyjnej oraz problematyki legalności zatrudnienia.

Dziękujemy za udział w programie .

Galeria: Podsumowanie programu „Kultura bezpieczeństwa”

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności