Podróż do krainy św. Michała Archanioła
05.03.2013
Podróż do krainy św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza
Dnia 26 lutego na zaproszenie ks. Proboszcza Ryszarda Miśniaka młodzież z Koła Teatralnego pod kierunkiem s. Diany Jonczyk prowadziła rekolekcje ewangelizacyjne w Trzebownisku koło Rzeszowa.
O godz. 8:00 w sali gimnastycznej w szkole podstawowej rozpoczęło się nadawanie stacji anielskiej: ”MICHAEL” , wywiad oraz podróż do krainy św. Michała Archanioła. Dzieci jechały pociągiem anielskim, składały puzzle, śpiewały, modliły się do św. Michała Archanioła, rozmawiały z Nim oraz oglądały film o ks. Bronisławie Markiewiczu.
O godz. 9:30 w gimnazjum rozpoczęto spotkanie pantomimą “SERCA” potem miały miejsce wywiady z ks. Markiewiczem, z młodym człowiekiem, który stracił wiarę, film “Wielki wychowawca”, a po nim młodzież losowała plakaty z myślami ks. Markiewicza i próbowała odpowiedzieć na pytanie: czego uczy nas ks. Markiewicz? Spotkaniu towarzyszył śpiew piosenek religijnych.
O godz. 16:00 w parafii św. Wojciecha młodzież przedstawiła program o św. Michale Archaniele, rozdała koronki i nauczyła parafian tej pięknej modlitwy oraz przygotowała liturgię podczas mszy św. o godz.17:00.
Rekolekcje prowadzili:
- Justyna Pilczuk (1f1)
- Anna Dykas, Joanna Moskal (2am)
- Angelika Kosiba, Małgorzata Kotlinowska (2i)
- Aneta Lisowska (2f2)
- Krzysztof Pawlak (3f2)
- Maciej Kedzior (4h).