Podkarpackie Młodzieżowe Święto ...
08.06.2018
W dniu 7 czerwca 2018 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Rzeszowskiej Szkole Wyższej odbyło się V Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podczas tegorocznej imprezy można było zobaczyć pokaz przygotowany przez Straż, Policję, Pogotowie i 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich. Było to zatrzymanie terrorystów przewożących w samochodzie ładunki wybuchowe. Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego przygotował inscenizację napadu na konwój. Uczestnicy Święta zobaczyli pokazy samoobrony i technik interwencyjnych, pokaz pierwszej pomocy, pokaz tresury i wyszkolenia psów służbowych SOK, Policji i Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów z Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie.
Także podczas uroczystości nasza uczennica Natalia Gomułka (3F) odebrała dyplom i cenne nagrody (m.in. opłatę czesnego i zamieszkania w domu studenckim przez okres 5 lat studiów) za zajęcie I miejsca w II Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie.
Serdecznie Natalii gratulujemy!
W Święcie Bezpieczeństwa z naszej Szkoły brali udział uczniowie klasy 1F i 2H.
Wiecej informacji znajdziesz na stronie Uczelni http://www.wspia.eu/uczelnia/aktualnosci/7021,slu-by-mundurowe-w-wspia-rzeszowskiej-szkole-wy-szej.html