+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Po polsku o historii

19.12.2019

Ekonomik znów na podium! 22 listopada 2019 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się podsumowanie VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Uroczystość swą obecnością zaszczycili: Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Pan Robert Godek – Dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego, Pan Marek Wasiak – Prezes Fundacji „Zawsze Warto” oraz Pani Mariola Kiełboń – wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zaproszeni goście w swych przemówieniach podkreślali, jak istotnymi są wszelkie działania podkreślające narodową tożsamość i ubogacające kulturowe dziedzictwo, także w zakresie poprawności języka polskiego.

Pisał o tym Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl, w liście skierowanym do uczestników Gali: „(…) znajomość języka ojczystego nie zawsze jest oczywista wśród Polaków. Dlatego kultywowanie tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną, w tym popularyzowanie kultury języka ojczystego, a także znajomości ortografii, jest wyrazem dbałości o zachowanie czystości mowy i pisowni języka polskiego”.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął uczeń naszej szkoły- Maciej Ochwat z klasy II i,

wyróżnienie otrzymali:

Wronika Tokarz- II rt

Szymon Zabawa – II i

Aleksandra Lupa- I Pra

Zwycięzcom  gratulujemy  sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach ortograficznych.

Koordynator projektu: Anna Tyrpak

Galeria: Po polsku o historii 2019 dyktando

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności