Po polsku o historii
19.12.2019
Ekonomik znów na podium! 22 listopada 2019 roku w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się podsumowanie VII Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.
Uroczystość swą obecnością zaszczycili: Pani Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Pan Robert Godek – Dyrektor Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego, Pan Marek Wasiak – Prezes Fundacji „Zawsze Warto” oraz Pani Mariola Kiełboń – wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Zaproszeni goście w swych przemówieniach podkreślali, jak istotnymi są wszelkie działania podkreślające narodową tożsamość i ubogacające kulturowe dziedzictwo, także w zakresie poprawności języka polskiego.
Pisał o tym Marszałek Województwa Podkarpackiego, Pan Władysław Ortyl, w liście skierowanym do uczestników Gali: „(…) znajomość języka ojczystego nie zawsze jest oczywista wśród Polaków. Dlatego kultywowanie tradycji posługiwania się poprawną polszczyzną, w tym popularyzowanie kultury języka ojczystego, a także znajomości ortografii, jest wyrazem dbałości o zachowanie czystości mowy i pisowni języka polskiego”.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął uczeń naszej szkoły- Maciej Ochwat z klasy II i,
a wyróżnienie otrzymali:
Wronika Tokarz- II rt
Szymon Zabawa – II i
Aleksandra Lupa- I Pra
Zwycięzcom gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach ortograficznych.
Koordynator projektu: Anna Tyrpak