Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę
23.10.2012
Tradycją naszej Szkoły jest coroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Młodzież modliła się powierzając swoje wybory życiowe, a szczególnie czas egzaminów maturalnych. Program obejmował Eucharystię w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej, drogę krzyżową na wałach Jasnogórskich, jak również możliwość zwiedzania skarbca, wieży. Młodzież mogła udać się do Kaplicy Najświętszego Sakramentu na osobistą modlitwę.
Drugim etapem pielgrzymowania było zwiedzanie Centrum Jana Pawła II w Krakowie. Spotkanie z księdzem przewodnikiem przybliżyło wszystkim osobę bł. Jana Pawła II.
Wielu uczniów po raz pierwszy było w tych ważnych miejscach. Ufamy, że spotkanie z Maryją Królową Polski i Janem Pawłem II w postaci Jego relikwii w kaplicy Centrum JP II pozostawi niezatarty ślad w sercach młodych ludzi. Te niezapomniane chwile zostały uwiecznione na zdjęciach. Pielgrzymkę organizowały Siostry: s. Diana Jonczyk, s. Fides Modlińska oraz ks. Piotr Sałek, a opiekę sprawowali wychowawcy klas maturalnych: mgr Jerzy Rzońca, mgr Dariusz Szot, mgr Małgorzata Gancarz, mgr Aneta Adamik- Czyżowicz, mgr Anna Skórska, mgr Anna Tyrpak, mgr Bożena Gogosz, mgr Joanna Czajkowicz i mgr Marta Zegarowska.