+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

08.01.2010

Matura to bardzo ważny etap w życiu młodych ludzi. Chętnie udają się oni na Jasną Górę, by powierzyć swoje sprawy i życie Maryi. Młodzież z Ekonomika pod kierunkiem s. Joanny Krupy i s. Diany Jonczyk wraz z dyrekcją szkoły i wychowawcami podjęła to wezwanie 2 października 2009 roku. U stóp Maryi modliła się o mądre wybory życiowe. Program pielgrzymki obejmował Eucharystię, Drogę krzyżową i możliwość zwiedzania sanktuarium. Drugim etapem pielgrzymki była modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w sanktuarium Łagiewnikach, a także spotkanie z siostrą przewodnik. Młodzież jasielskiego Ekonomika pokazała wielkie świadectwo wiary poprzez przygotowanie liturgii, czytanie rozważań drogi krzyżowej, a także poprzez godne zachowanie. W czasie trwania pielgrzymki były również akcenty radosne. Nie zabrakło młodzieńczego entuzjazmu i spontaniczności.

Program pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę

  • 0.30 – Wyjazd z Jasła
  • 6.00 – Odsłonięcie Cudownego Obrazu i uczestnictwo w Eucharystii
  • 8.30 – Droga krzyżowa, zwiedzanie sanktuarium, kaplica Adoracji, posiłek, zakup pamiątek
  • 10. 45 – wyjazd do Krakowa-Łagiewnik
  • 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium, spotkanie z przewodnikiem, ucałowanie relikwii św. s. Faustyny, możliwość indywidualnej modlitwy, zwiedzania Sanktuarium, posiłek, zakup pamiątek
  • 17.00 – Wyjazd z Łagiewnik 20.00 – Przyjazd do Jasła

Cele pielgrzymki

Modlitwa maturzysty – wziąć różaniec, przygotowanie intencji do Matki Bożej, spowiedź przed pielgrzymką, zakaz spożywania napojów alkoholowych (!!!), punktualność. Zabieramy ze sobą dobry humor.

Galeria: Pielgrzymka maturzystów do Częstochowy

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności