+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Pielgrzymka maturzystów 2013

02.10.2013

 

W dniu 28 września 2013 r. o godzinie 4:00 z placu przy kościele farnym p.w. Wniebowzięcia NMP wyruszyły trzy autokary z uczniami klas maturalnych z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle. Uczniowie w liczbie 114 osób jechali pod opieką nauczycieli, których było 10 osób, wśród nich był Pan dyrektor Robert Niemiec i Pani wicedyrektor Małgorzata Sławniak. Pielgrzymkę zorganizowali katecheci szkoły: s. Karina Bernadeta Pawłowska, s. Ewa Górlicka i ks. Piotr Sałek.

Katecheci naszej szkoły i II LO w Jaśle byli odpowiedzialni za przygotowanie Liturgii, w którą zaangażowani byli uczniowie. S. Karina z kilkunastoosobową grupą młodzieży zajęła się oprawą muzyczną w czasie Eucharystii, natomiast s. Ewa czuwała nad Liturgią Słowa i modlitwą powszechną.

Nasza jasielska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę o godz. 9:30, pierwsze kroki skierowaliśmy do kaplicy jasnogórskiej w celu przywitania się z Gospodynią tego szczególnego miejsca – Maryją. O godz. 10:30 w bazylice rozpoczęło się spotkanie dla maturzystów. Wszystkich młodych ludzi przywitał ks. bp Edward Białogłowski, następnie rozpoczęła się katecheza poprowadzona przez o. Kamila Szostaka z zakonu Ojców Paulinów, po niej była adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Centralnym punktem była Eucharystia, którą sprawowali księża katecheci pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda. Ze względu na ogromną ilość pielgrzymów nie wszystkim udało się uczestniczyć we Mszy Świętej przed ikoną Pani Jasnogórskiej stąd wielu młodych brało w niej udział będąc w bazylice. Po zakończonej Liturgii wszyscy uczestnicy pielgrzymki maturzystów udali się na wały jasnogórskie, aby tu modlić się nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

Około godz. 15:00 pojechaliśmy do kolejnego ważnego miejsca dla Polaków – krakowskich Łagiewnik. Najpierw poszliśmy do Centrum Jana Pawła II i mieliśmy możliwość ucałować i pomodlić się przy relikwiach bł. Jana Pawła II, a później przeszliśmy do bazyliki Miłosierdzia Bożego oraz kaplicy, w której znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej. Po takiej „duchowej uczcie” wróciliśmy szczęśliwie i bezpiecznie do Jasła.

Uczestnicy pielgrzymki byli zadowoleni z tego wyjazdu i zapewne ich wysiłek pielgrzymowania wyda dobre owoce.

Galeria: Pielgrzymka maturzystów 2013

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności