+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Pielgrzymka maturzystów

11.10.2010

Tradycją naszej Szkoły jest coroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. W tym roku odbyła się ona 8 października.

Młodzież modliła się o  dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych, a także o mądre wybory życiowe.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta odprawiona o godzinie 6:00 w Kaplicy Matki Bożej. Program obejmował również Drogę Krzyżową po wałach jasnogórskich oraz możliwość zwiedzenia sanktuarium. 

Drugim etapem pielgrzymki było nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Siostra przewodniczka przybliżyła zebranym tajemnicę Bożego Miłosierdzia, po czym nastąpiło ucałowanie relikwi św. Siostry Faustyny. Następnie w Bazylice została odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

W czasie trwania pielgrzymki młodzież pokazała wielkie świadectwo wiary poprzez czytanie rozważań Drogi Krzyżowej, godne, kulturalne zachowanie, a także swój entuzjazm, radość i spontaniczność.

Galeria: Pielgrzymka maturzystów

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności