+48 13 446 34 69 sekretariat@ekonomik.org.pl

Ortograf

07.05.2019

Ekonomik Szkołą Mistrzów Ortografii

W dniach 25-31.03.2019 odbył się ogólnopolski konkurs #ortograf2019 w formule Edukacyjne Wyzwania Medialne. Celem konkursu było uczczenie rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, utrwalenie zasad pisowni trudnych wyrazów oraz zapoznanie się z innowacyjnymi możliwościami pracy online w Internecie. Do konkursu przystąpiło ponad dwa tysiące uczestników z różnych rodzajów szkół, którzy rozwiązywali testy w eliminatorze błędów, wykorzystując do tego komputery lub smartfony.

Zespół Szkół nr 4 zajął w kategorii szkól ponadgimnazjalnych 2 miejsce otrzymując tytuł Szkoły Mistrzów Ortografii!

Wśród najlepszych zespołów klasowych znalazły się 2 klasy z naszej szkoły, otrzymując tytuł Klasy Mistrzów Ortografii:

II g- I miejsce

III h- II miejsce

Tytuł Mistrza Ortografii, uzyskując maksymalną liczbę punktów zdobyli:

Julia Leśniak, Patrycja Orłowska - III h

Patrycja Kolbusz i Adrian Stusowski - II g

Formuła Edukacyjnych Wyzwań Medialnychpozwala na osiągnięcie wspólnego i indywidualnego sukcesu, którego potrzeba wszystkim uczniom. Konkurs ten pozwolił stanąć na podium każdej klasie i każdej szkole, która aktywnie przystąpiła do projektu, udowadniając jednocześnie, że ortografia to dziedzina, której nie należy się bać.

Koordynator konkursu: Anna Tyrpak

Galeria: Ortograf

Przejdź do galerii →
← Wróć do aktualności