Ortograf
07.05.2019
Ekonomik Szkołą Mistrzów Ortografii
W dniach 25-31.03.2019 odbył się ogólnopolski konkurs #ortograf2019 w formule Edukacyjne Wyzwania Medialne. Celem konkursu było uczczenie rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, utrwalenie zasad pisowni trudnych wyrazów oraz zapoznanie się z innowacyjnymi możliwościami pracy online w Internecie. Do konkursu przystąpiło ponad dwa tysiące uczestników z różnych rodzajów szkół, którzy rozwiązywali testy w eliminatorze błędów, wykorzystując do tego komputery lub smartfony.
Zespół Szkół nr 4 zajął w kategorii szkól ponadgimnazjalnych 2 miejsce otrzymując tytuł Szkoły Mistrzów Ortografii!
Wśród najlepszych zespołów klasowych znalazły się 2 klasy z naszej szkoły, otrzymując tytuł Klasy Mistrzów Ortografii:
II g- I miejsce
III h- II miejsce
Tytuł Mistrza Ortografii, uzyskując maksymalną liczbę punktów zdobyli:
Julia Leśniak, Patrycja Orłowska - III h
Patrycja Kolbusz i Adrian Stusowski - II g
Formuła Edukacyjnych Wyzwań Medialnychpozwala na osiągnięcie wspólnego i indywidualnego sukcesu, którego potrzeba wszystkim uczniom. Konkurs ten pozwolił stanąć na podium każdej klasie i każdej szkole, która aktywnie przystąpiła do projektu, udowadniając jednocześnie, że ortografia to dziedzina, której nie należy się bać.
Koordynator konkursu: Anna Tyrpak